Yeni Haberler, Yeni Heyecanlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lojistik ve yan dallarının temsilcilerinin yoğun katılımını gözlemledik. İlk kez düzenlenmesine rağmen 117 firmanın stantlarıyla yer aldığı fuar bundan sonraki yıllarda çok daha etkin bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Logistech fuarında bizi üzen iki unsur vardı. Birincisi aynı gün ve aynı tarihlerde Mersin’de de Lojistik fuarının oluşuydu. Her iki organizasyon firmasına eksi yazar bu durum. Bizzat tanıdığım bazı firmalar bir tarafı tercih etmek durumunda kaldılar. Kişisel görüşüm bu gibi sektörün iddialı fuarları arasında en az 3-4 ay gibi zaman farkı olmalı ki hem firmalar her iki fuara da katılabilsin hem de fuar firması daha güçlü ve görkemli bir organizasyon yapabilsin.

Edd Yapı yeni iştirakleriyle büyüyor!

Ender DEMİRTAŞ başkanlığında bir çok sanayi sitesine ve tesisine imza atan Edd Yapı A.Ş. Nonyus Forklift ve iş Makinaları Ltd. Şti. ve TRG Şarj İstasyonları ve Akü firmasıyla Türkiye İstif sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Edd Yapı, Nonyus Forklift ve İş Makinaları ve TRG Şarj firmalarının kurumsal kimlik konsepti ve logolarının da İstif Material Handling Dergisi’nin olduğu gibi bir diğer Rev Medya iştiraki olan Mobius Reklam Ajansı gerçekleştirdi.

Manisa’da faaliyet gösteren ve ülkemizin neredeyse bütün büyük akü markalarına tedarik sağlayan Erdemir Kalıp yeni markası Korbat ile ege bölgesinde akü alanında satış servis konularında önemli işlere imza atacağa benziyor. Korbat’la ilgili geçen sayımızda konuyla ilgili haberimizi paylaşmıştık. Erdemir Kalıp yeni markası Korbat ile bir yıl boyunca sayfalarımız arasında…

Eylül sonu malumunuz Lojistik katılımcı firma olarak İzmir’de İzfaş tarafından düzenlenen Logistech fuarındaydık.
Dergimizin kurucusu Sadi GÜLER ağabey ile İzmir’de buluştuk. Fuarın ilk günü sabahtan gelen misafirleri ağırladık.

Erdemir Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin EROL ve firmanın Genel Müdürü Hüseyin ÇALIŞKAN, BRS Akü Genel Müdürü Bernal YÜCE, TVH Türkiye’den Erkan KARA, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER, İzfaş’tan Dilara TÜRE ve Sercan AÇIKGÖZ ekibiyle birlikte Laktiksan Yönetim Kurulu üyesi İsmail SUBAŞI ve daha sayamadığım bir çok firma yetkilisiyle hasbihal etme imkanımız oldu. Bununla birlikte Sadi GÜLER ağabeyle İzmir ve Manisa’da bir çok firma ziyaretleri yaptık. Bunlardan biri de geçtiğimiz aylarda vefat eden sektörün duayen isimlerinden Merhum Erkan BOYLU için oğlu Tuna BOYLU’ya taziye ziyaretinde bulunduk.

Akabinde Gimak Forklift’ten Fatih PARTAL, Ufuk DÖNMEZ, Önder Lift Çelik’ten Yönetim Kurulu Başkanı Bekir ADIGÜZEL ve Forlas Genel Müdürü Hasan PEK ile sektörün gelişimi adına verimli istişarelerde bulunduk.

İstanbul’a döner dönmez ise bizi iki fuar ve bir de sektörün önemli bir etkinliği bizi bekliyordu.

Ekim ayının ilk haftası Tuzla Marina’da fuar alanında düzenlenen “Enerjisini Üreten Fabrikalar” zirvesi vardı. Fuarda Dostel Otomasyon Genel Müdürü Gökalp ÇİL ile hasret giderdik. Delta Türkiye Endüstriyel Otomasyon Marmara Bölge Satış Müdürü Onur SAYAR’la görüştük. Solion Aküleri firması Anko standına uğradık. Eyüp PARLAK, Aslıhan hanım ve Yusuf bey bizi ağırladılar. Eyüp beyle birlikte MİLVUS Robotics Operasyon Direktörü Hasan ÖLMEZ beyle otonom cihazlar ve sektör üzerine görüş alışverişlerinde bulunduk. Ayrıca TG Expo Sektörel Fuarcılık Satış Müdürü Gülay KANSU hanımlada istişare etme imkanımız oldu.

Bu yoğun ziyaretlerin/davetlerin sonuncusu ise Platformder’in kahvaltısı oldu. Saruhan GÜNAYDIN’ın başkanlığını yürüttüğü Personel Yükseltici Platform İşletmeci, İmalatçı ve Distribütörlüğü Derneği yani kısa ve kurumsal adı Platformder, Beykoz’da üyelerini bir kahvaltıda bir araya getirdi.

Sektörün başlıca sorunlarının ele alındığı toplantıda toplantının ve Platformder’in sponsor firmalarına plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Yeni ve güzel projelerde görüşmek üzere…

Yeni Haberler, Yeni Heyecanlar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın