“Yerli Üreticilere Daha Çok Destek Vermek Gerekiyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerli forklift denince akla gelen ilk firmalardan biri Simerlift. Komatek Fuarı hakkındaki sorularımızı, Nahita Holding bünyesinde faaliyet gösteren Simerlift adına Satış Mühendisi Bahadır Yüksel cevapladı.

Komatek Fuarı’nda hangi markalarınızla ve hangi ürünlerinizle katıldınız?

Nahita Holding bünyesinde Simerlift markamız ile Komatek Fuarı’na katılım sağladık. Fuar için getirmeyi tercih ettiğimiz ürünlerimiz ise şunlardı: 16T-3W, 20T-4W, 35T-4W, 50T-4W, ET15MH-P ( Transpalet).

Ürünlerinizin özelliklerini ve kullanım alanlarını paylaşır mısınız?

Simerlift firması olarak yerli ve milli elektrikli forklift üretimi yapıyoruz. Kullandığımız kompanet malzeme seçimlerimizde en iyi ve en kaliteli ürün gruplarını tercih edip, özel yüksekliklere özel mast üretim yapan tek forklift üreticisi firmayız. Operatöre göre özel ayarlar yaparak hem gelişmekte olan lityum akü hem de yılardır kullanılan traksiyonel akü olmak üzere üretim yapmaktayız. 360 derece görüşlü kameramız ile görüş açısını ve iş güvenliğini artıran ar-ge çalışmamız olan makinemizi de ilk defa fuarda sergiledik. Çoğunlukla fabrikalarda olmak üzere ürettiğimiz forkliftler aklımıza gelebilecek her yerde istif ve taşıma yapmak için kullanılabilir.

Standınızı kimler ziyaret etti, satışa dönüşen görüşme oldu mu?

Standımızı hem forklift alımı yapmayı düşünen firma yetkililerinden hem de rakip firmalardan ziyaretler aldık. Satış açısından bizim için iyi bir fuar oldu diyebiliriz.

Yurt dışından ziyaret eden müşteriniz olduysa hangi ülkelerden ziyaret aldınız?

Yurt dışından tedarikçilerin ziyareti oldu. Çalıştığımız İtalyan firma, Alman firma ve bizim çalışmadığımız ancak bizimle çalışmak isteyen Çin firmaları standımıza geldi.

Diğer stantları gezme, görme imkânınız oldu mu? İzlenimleriniz nelerdi?

Diğer stantları gezdik, parça üreten yerli üreticilerin sayısında artışlar gördük, bu bizi çok mutlu etti. Umarım ileriki zamanda Komatek Fuarı’ndaki katılımcıların hepsi yerli üretici firmalar olur. Böylece ithalatın önüne geçerek yerli üretimi daha çok arttırmış oluruz.

Komatek Fuarı’nı genel olarak değerlendirdiğinizde neler söylersiniz? Fuar yöneticilerine iletmek istediğiniz bir öneriniz var mı?

Komatek Fuarı genel anlamda güzel geçti. Önerimiz yerli üreticilerin ön planda tutulduğu, desteklendiği ve vurgulandığı bazı çalışmaların yapılması ve arttırılması yönünde.

Yurt içinde ve yurt dışında 2024 ve 2025 dönemi için hangi fuarlara katılmayı düşünüyorsunuz?

Her sene Komatek Fuarı’na katılacağız, bunun yanı sıra yurt içinde WIN ve İzmir Mermer Fuarı, yurt dışında da Komatek, Logimat ve Intermat fuarlarına katılmayı düşünüyoruz.

Okurlarımız için eklemek istediğiniz bir konu var mı?

En son üretmiş olduğumuz ve tüm ar-ge çalışmalarını özenle tamamladığımız, 50T-4W ürünümüzü incelemelerini tavsiye ederiz. Benzeri ürünlere göre ürünün estetiği ve teknolojisi üst seviyede bir forklift oldu. Tüm ürünlerimiz için www.simerlift.com web sitemizi ziyaret edebilirler.

“Yerli Üreticilere Daha Çok Destek Vermek Gerekiyor”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın