Zamanında Lojistik İçin Müracaat: Yapay Zeka

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depo orkestrasının şefi olan UniWare depo yönetim sistemi, müşterinin giderek çeşitlenen sistem bileşenlerini koordine eder.

Unitechnik Systems, lojistik sistemleri için yapay zeka tabanlı asistanı UniWare-AI’yi LogiMAT 2024’te sunacak. Yapay zeka aracı, sistem entegratörünün müşterilerini, örneğin malzeme akışındaki sipariş yüklerini ve darboğazları tahmin etme konusunda destekleyecek. Ticaret fuarını ziyaret edenler, Köln Teknik Üniversitesi ile işbirliği içinde geliştirilen proje hakkında daha fazla bilgiyi Salon 1’deki H20 standında bulabilirler.

UniWare depo yönetim sisteminin yeni özelliği depo yöneticilerine akıllı bir asistan sağlıyor. Yapay zeka aracı, lojistik yazılımından gelen verilere dayanarak öneriler ve öngörüler sunuyor. Örneğin önümüzdeki birkaç gün içinde kaç sipariş öğesinin işlenmesi gerekeceğini tahmin edebilir. Yapay zeka asistanı, lojistik sisteminden gelen verileri kullanarak öğeleri depoya yerleştirmenin en iyi yolunu önerebilir veya öngörücü bakım önerilerinde bulunmak için arıza nedenlerini analiz edebilir. Sistem zaman içinde ne kadar çok veri alırsa yapay zeka modeli de o kadar çok öğrenir; öğrenme lojistik merkezi gerçeğe dönüşür.

Harici veriler sayesinde daha iyi bir model

UniWare AI’nin tahmin kalitesi, diğer müşteri sistemlerinden gelen harici veriler dahil edilerek önemli ölçüde geliştirilebilir. Örneğin, ERP sisteminden alınan geçmiş sipariş verileri veya mevsimsel özelliklere ilişkin veriler veya dış kaynaklardan alınan hava durumu verileri entegre edilebilir. Unitechnik’in uzmanları bu veri modellerini her kullanıcı için ayrı ayrı oluşturur. Müşteriyle birlikte UniWare-AI kullanımını adım adım optimize eder.

UniWare-AI, personel planlamasını optimize etmek için halihazırda DEHN SE’de test ediliyor. Elektrik mühendisliği şirketi, AI modelinden elde edilen verileri kullanarak önümüzdeki birkaç gündeki sipariş toplama iş yükünü yüksek olasılıkla tahmin edebiliyor. Pilot proje, Köln Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Fakültesi ile işbirliği içinde geliştirildi. LogiMAT sloganı: Zamanında lojistik Unitechnik için bu yılki

LogiMAT’ın sloganı “Zamanında lojistik

Yapay zeka gücüne sahip depo yönetim sistemi”. Depo orkestrasının şefi olan UniWare depo yönetim sistemi, müşterinin giderek çeşitlenen sistem bileşenlerini koordine eder. Geleneksel depo ve konveyör teknolojisi bileşenlerinin yanı sıra, AMR veya AGV sistemleri gibi sistemlerin giderek orkestranın bir parçası haline geldiği görülüyor. UniWare lojistik merkezinin yapay beynidir. Oyuncuların uyumlu etkileşimini ve yapay zeka gücüyle sürekli optimizasyonu sağlar.

Zamanında Lojistik İçin Müracaat: Yapay Zeka

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın