CeMAT RUSSIA 2023 Yeni Lojistik Dünyası için Rehberiniz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19-21 Eylül 2023 tarihleri arasında Moskova’daki Crocus Expo Uluslararası Fuar Merkezi, bu yıl
13’üncüsü düzenlenen uluslararası depo ekipmanları ve sistemleri, kaldırma ve taşıma ekipmanları fuarı CeMAT 2023’e ev sahipliği yaptı.

CeMAT tarihinin en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan CeMAT 2023’te sergileme alanları,  Rusya’nın en büyük fuar merkezinin üç salonuna yayılacak şekilde oluşturuldu. Toplam 16.000 metrekarenin üzerinde bir alanda, hem Rusya’dan hem de yabancı ülkelerden 200’den fazla katılımcı ülke CeMAT RUSYA 2023’te teknolojilerini sergiledi. 2023 yılında Rus şirketlerinin yanı sıra, yabancı katılımcıların sayısında da önemli bir artış oldu. Çin, Türkiye, Güney Kore ve Hindistan’dan 48 şirket, yeni bir pazara girme ve kendi pazarlarını güçlendirme fırsatına sahip oldular. CeMAT Rusya’ya 98 şirketin ilk kez katılıyor olmasının yanı sıra artan sergi alanı, Rusya’da ekipmana olan talebin altını çiziyor.
CeMAT 2023’te 300’den fazla markanın ürünleri ve yaklaşık 300 adet depo ekipmanı sergilendi.
COMITAS, Jungheinrich, JAC, FM Logistic, RackFork (Linde MH ve STILL’in altında bulunduğu marka), Hyundai, MIMA, Zowell, Longking, LiuGong, HELI ve Xilin bu markalardan bazılarıydı. Rusya pazarına giriş için son bir buçuk yılda ortaya çıkan fırsatlar sayesinde, CeMAT Rusya, Kengic, Redlift gibi Çinli şirketlerin de ilgisini çekmeye devam etti.
CeMAT Rusya, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi konusunda Rus çözümlerinin geliştirilmesi ve
tanıtılması için de bir platform haline geldi. Yandex Market’in Robotik Merkezi fuarda kendi markaları olan Market Robotics’i tanıttı. Market Robotics, Yandex Piece Picking adı verilen çeşitli sipariş toplama
türlerini otomatikleştirmeye yönelik bir platform içerecek. Bunun yanı sıra Motus, Spectro ve Dilectus gibi lojistik robotlar da yer alıyor. Ayrıca, fuarda yeni çözümler sunan Rus üreticiler arasında Fotomekhanika, ID logic, OptiCore, Rubber Barrier, Trassir, Dipos, Zavod Pirs, Kompozit NPO, Micron, Ronavi Robotics, Sistemotekhnika ve Fruktonad gibi markaları sayabiliriz. Açıkça görülüyor ki CeMAT RUSYA lojistik ve tedarik zinciri endüstrisi için çok çeşitli yenilikler ve teknolojiler sundu.
FM Logistic’in CeMAT RUSYA’ya ilk kez katılıyor olması ve aktif olarak katılım göstermesi dikkat çekti.
CeMAT 2023, katılımcıların ürün ve hizmetlerindeki yeniliklerini sergilemesinin yanında çok önemli
söyleşi ve sunumlara da ev sahipliği yaptı. İlk gün, “Lojistik Sektörünün Yeni Rolü” konulu oturumla başladı. “Sürekli Değişim Çağında Lojistik: Trendler, Stratejiler ve Rekabetçi Avantajlar Yaratmak” etkinliği KCL ile iş birliği içinde düzenlendi. Fuarın dikkat çeken etkinlikleri arasında, “Lojistikte Optimizasyon için Modern Yaklaşımlar: İnsanlar, Uygulamalar ve Uygulamalar Hakkında Gerçek Hayat Hikayeleri” konulu sunumu sayabiliriz. Bu oturum JIT Logistics ve Aisors Consulting ortaklığıyla gerçekleşti. İlk gün, ziyaretçiler ayrıca e-ticaretle ilgili geleneksel CeMAT Rusya konularındaki tartışmaları da dikkatle takip ettiler.Fuarın ikinci gününde ise lojistikte otomasyon, dijitalleşme ve robotik konularının yanı sıra 3PL hizmetleri ve perakende lojistiği konuşuldu. Bu etkinlikler COMITAS, Skamatic, Stellazhi Medved gibi
şirketlerle ortaklaşa düzenlendi.

CeMAT RUSSIA 2023 Yeni Lojistik Dünyası için Rehberiniz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın