İMH WORLD Dergisi Sizi Cemat Rusya’ ya Taşıyor!..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya’nın en popüler fuar firmalarından biri olan Cemat Grubu ile WIN Fuarı’nda tanıştık. Yayın grubu olarak bizi Moskova’ya davet ettiler. Moskova’da fuara katılan birçok firma ile görüşmeler yapacağız. Siz sektör temsilcilerini orada temsil etmek için sabırsızlanıyoruz…

Rev Medya ve İstif Material Handling Dergisi olarak biz, Türkiye’deki bilhassa yerli üreticileri orada nasıl tanıtırız diye düşündük ve İstif Material Handling Dergisi’nin global eki olan İMH WORLD Dergisi ile yerli üreticilerin sesini Rusya’da duyurabileceğimize karar verdik. İMH World Dergisi’nde Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere bir sayfa firma tanıtımı, bir sayfa her firma için özel olarak İngilizce alt yazılı reklam ve 50 saniye süresi olan bir tanıtım videosunu tüm fuar firmalarıyla paylaşacağız. Bu çalışma ile
hedefimiz; portföyümüzdeki yerli firmaların ürün ve hizmetlerini fuara katılan kuruluşların portföylerine dahil etmelerini sağlamak. Rusya Cemat için hazırladığımız ekte yer alan içerikler fuara katılan firmalara mutlaka ulaştırılmış olacak. Sayfalarımız süratle doluyor. Lütfen geç kalmadan sizler de yerinizi alınız.

2001 yılında reklam ajansımızı kurduğumda sinema ve tiyatro sanatçısı Hakan Öztaş arkadaşımın Peatch Work Dergisi’ni yapıyordum. Bir gün geldi ve dedi ki: “Biliyorsun, ben boş durmayı sevmem, bana bir iş söyle onu yapayım.” Ben de “Yarın CNR Expo’da WIN Fuarı var. Orada Baskı Devre standında olacağız. Sen de gel, firmaları dolaşır ve onlara kataloğumuzu bırakırsın” dedim. Ertesi gün Hakan firma standlarına ziyaret yaptı. Baskı Devre’ye yaptığımız tanıtım filmini o seslendirmişti. Yaptığı ziyaretlerde bıraktığı firmalardan biri katalog işi için bizi Kurtköy’deki fabrikalarına davet etti. Kataloglarını yaptık, teslim ettik. Tekrar aradılar ve bu kez Merter’de bulunan şirket merkezlerine yönlendirdiler. Firmanın elektrik-elektronik mühendisi ve genel müdürü Hasan Bey bizi çok güzel ağırladı ve dedi ki: “Ersin Bey, ben yıllar önce genç bir mühendis olarak ilk şirketimi kurduğumda sektörün duayeni bir ağabey bana dedi ki; İstanbul’da büyük işler yapmak istiyorsan yanında danışman olarak üç tane adam tutacaksın. Mali müşavir, avukat ve reklamcı.”

Sadece bir broşür bırakarak başlayan iş ilişkimiz yıllarca sürdü ve o şirketler grubunun birçok şirketine birbirinden keyifli işler yaptık. Geçenlerde zaman yönetimi eğitmeni Rauf Bey bu konuda güzel bir paylaşım yapmıştı.

“Çevremizdeki 5-10 kişi ile değil de, bizzat işin ehliyle bir sistem yürüten, istişare ederek ve uzun soluklu çalışmayı bir yaşam felsefesi haline getiren insanlar diğer insanların çok çok önünde bir hayat sürüyorlar. Misal, Kiyosaki diyor ki, “Şirket sahipleri, en az 8 danışmanla çalışmalı.”

Bu kişilerin birçok şirketi veya kişiyi hayra sevk ettiğine, şerden uzaklaştırmaya çalıştığına çoğu kez denk geldim. Bu kişiler bazen senede sadece bir cümle söyler, o şirketin veya o insanın kaderine etki edebilir.

Nitekim, Google’dan Larry Page diyor ki, “Herkesin maddi kayıp olarak gördüğü bu alanlara biz bütçemizin yüzde 10’unu ayırıyoruz… Google bu noktaya geldiyse, bu alanda yaptığımız çalışmalarla geldi…”

Yani akıl hocalarının, danışmanların, araştırmacıların getirdiği fikirler ile hem riskler
belirleniyor hem de yeni hamleler yapılıyor. Ya da mevcut pozitif durumu muhafaza etmeye vesile olunuyor.

İMH WORLD Dergisi Sizi Cemat Rusya’ ya Taşıyor!..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın