İMİAD Görkemli Bir Açılış Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye istif ve iş makinaları sektörüne bir sivil toplum kuruluşu daha katıldı. Kısa sürede iki yüz üye sayısına ulaşan İstif Makinaları İş Adamları Derneği İMİAD, sektörde hizmet veren tüm firmaları bir araya getiren güçlü ve etkili bir dernek olma hedefinde.

İMİAD İstif Makinaları İş Adamları Derneği, 29 Mayıs 2024’te Radisson Otel’de gerçekleştirdiği görkemli lansman programıyla sektör takipçilerine merhaba dedi. Kısa bir sürede 200 üye sayısına ulaşan dernek, 200’ün üzerinde davetlinin katıldığı yemekli bir organizasyonda kuruluş amacını ve gelecek planlarını anlattı.

Gecede basın kuruluşlarına demeç veren derneğin kurucu başkanı Görkem Durmuş, kısa sürede gördükleri teveccühe vurgu yaptı ve İMİAD’ın birçok sektör problemini çözebilecek en önemli merci olabileceğine dair inancına dikkat çekti:

“Bu destek kartopu gibi büyüyecek”

“Türkiye istif sektörünün daha ileriye gitmesi, daha kapsamlı işbirliği imkanlarının oluşması adına ihtiyacı karşılayan bir sivil toplum kuruluşunun olmadığını düşünerek bu eksikliği gidermek, sektörün yıllardır ihmal edilmiş sorunlarına el atarak devlet nezdinde bu ihtiyaçları karşılayacak planlamalar ve organizasyonlar yapmak adına bu derneğin oluşumuna karar verdik. Planlarımızı anlattığımız birkaç ay gibi kısa bir süre içinde 200 üye kaydı yapıldı. Bu üyelerin her biri sektörün içinde olan faal firmalar. Bu kadar kısa bir süre içinde gördüğümüz bu teveccüh, derneğimize üye olan bu firmaların da eksiklerin farkında olduğunu ve Türkiye istif sektöründe bu sorunların üzerine gidilerek çözüm üretilmesi gerektiğini düşündükleri anlamına geliyor. Bu sebeple, çözüm merkezinin İMİAD olduğunu düşündüler.”

Durmuş, konuşmasının devamında, çok kısa sürede etkili çözümler üretebilecek bir dernek olacaklarını ifade etti:
“Bu destek kartopu gibi süratle büyümeye devam edecektir. Türk istif sektörünü geleceğe taşıyacak birçok plan ve projemiz var. Derneğimize yeni zihinler ve zinde fikirler eklendikçe de sinerjimiz çok daha

daha geniş kitlelere ulaşacaktır. Kısa bir sürede aksiyon alan, sorunu yerinde tespit edip anında çözüm üreten bir organizasyon olacağız. Davet ettiğimiz herkes tanıtım toplantımıza katıldı. Yerimiz yetmediği için ağırlayamadığımız çok sektör temsilcisi oldu. Onların da yer aldığı daha geniş kapsamlı bir organizasyon yapacağız.”

Görkem Durmuş konuşmasının devamında, programa katılan üyelere, yönetim kurulu üyelerine, sponsor firmalara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
Derneğin kurucu üyesi Mustafa Becerik’in İMİAD’ın misyon ve vizyonunu anlattığı sunumun ardından sponsor firmalar olan EKT Akü adına Mustafa Soyhan Soygür, İş’te Lastik adına Nejdet Sarısoy, Ceoparts adına Umut Demirbaş, Satmaksa’dan Mustafa Gök ve basın sponsoru İsrif Material Handling Dergisi adına Rev Medya Genel Müdürü Ersin Karaca teşekkür konuşmalarını yaptılar.
Sezai Hivel, Şeref Özkan, Fuat Aktüre, Hikmet Azaklı gibi Türkiye istif sektörünün deneyimli isimleri de yemekli organizasyona katılma nezaketlerini gösterdiler.

TİM Forklift A.Ş. Genel Müdürü Görkem Durmuş’un başkanlığını yaptığı İMİAD’ın Genel Sekreterliğini Bahadır Adiloğlu üstlenirken Cihan Ünlü, Mustafa Becerik, Mustafa Üstün, Recep Öztürk, Cihan Çok ve Özgür Yadikar diğer yönetim kurulu üyeleri oldular.

İstif makinaları, forklift, iş makinaları, platform, tele handler, transpalet, istif teker ve lastik grubu, endüstriyel akü, otonom taşıma araçları ve her türlü kaldırma, taşıma ve çekme aletleri üzerine çalışan işletmeleri bir araya getiren İMİAD, sektörün ihtiyaç duyduğu ve tüm kamuoyunu ilgilendiren konularda ses getirecek birçok çalışmaya imza atacağa benziyor.

İMİAD Görkemli Bir Açılış Yaptı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın