İnşaat ve İş Makinaları Sektörü Samsun’da Buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen 8. Samsun İnşaat Fuarı sona erdi. 53 firmanın yer aldığı fuarı yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti.

8. Samsun İnşaat Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlendi ve 4 gün boyunca kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarda, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası gibi önemli kurumların desteğiyle bir araya gelen 53 firma yer aldı. TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, Samsun’un ürün çeşitliliği bakımından zengin bir şehir olduğunu vurgulayarak, fuarın yerli ve yabancı ziyaretçilere ev sahipliği yaptığını belirtti. Çamaş’a göre, fuar yaklaşık 10 ülkeden gelen yabancı ziyaretçilere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden firma temsilcileriyle iş bağlantısı kurma fırsatı sundu. Tahminlerine göre, fuarı yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti. Çamaş, Samsun’un çevresindeki illere ana depo konumunda olduğunu ifade ederek, 17-18 ilin özellikle inşaat sektöründe Samsun’dan faydalandığını dile getirdi.

Fuarın açılış töreninde konuşan Samsun Valisi Orhan Tavlı, “İnşaat ve yapı malzemeleri deyince güvenli ve standardı yüksek yapı malzemelerinin ülkemizde üretilmesi ve dünya çapında marka firmalarının ülkemizde üretim yapması bu sektör açısından son derece anlamlı” dedi. Birçok üretici ve ihracatçı firmanın katıldığı fuar hakkında Tavlı sözlerine şöyle devam etti: “Samsun başta olmak üzere güvenli şehirler oluşturan, güvenli yapı malzemeleri, konutlar, inşaat yapıları oluşturan Türk müteahhitlik firmaları da yapı malzemesi üreten firmalara öncelikle teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. İnşaat sektöründe teknoloji geliştikçe yapıların hem güvenli olması hem de standardın yüksek olması aynı zamanda estetik ve konforu da yüksek yapı malzemelerinin talep edildiğini günümüzde görmekteyiz.”

“Dirençli şehirler için, kentsel dönüşümle ilgili yapacağımız işler var”

Açılışta konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “İnşaat, diğer sektörleri de içinde barından, ekonominin gidişatı ile önemli olan bir sektördür. İnsanların evine ekmek götürmelerinin en baş aktörlerinden biri de inşaat sektörüdür. Samsun’la ilgili yapacaklarımız var. Dirençli şehirler noktasında, kentsel dönüşümle ilgili yapacağımız işler var. İnşaat firmalarımızla el ele vererek bu süreci biran evvel birlikte yapma arzusu ile hareket edeceğiz. Birlikteliğimize çok ihtiyacımız olan günleri yaşayacağız. İnşaat sektörünün hem Samsun’da önemli bir etkinlik alanın oluşması hem de kentsel dönüşümle alakalı bizlerin yapacağı işlere katkı vermesi Samsun’daki inşaat sektörünün hızlıca ayağa kalkmasını daha ileriye gitmesine de önemli bir faktör olacaktır. İnşallah bundan sonra birlikte yapacağımız işlerle fuar merkezi ve buna ilave olarak oluşturacağımız kongre merkezi ile Samsun’u fuar ve kongre merkezi haline getirmek, bu konuda Karadeniz Bölgesi’nin üssü haline getirmek, Karadeniz’e kıyısı olan şehirlerinde bundan istifade edeceği, diğer ülkelerinde burada katılımcı olarak yer alacağı önemli günlere inşallah birlikte ev sahipliği yapma arzusundayız” şeklinde konuştu. █

İnşaat ve İş Makinaları Sektörü Samsun’da Buluştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın