İstif ve Depolama Ürünlerinde 2023 Yenilikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gün geçtikçe ivmelenen istif ve depolama sektörü, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda organizasyonu hızlandırmayı ve hataları en aza indirmeyi hedefleyen yeni ürünler ve teknolojiler üretiyor. Bu yazıda bazı yenilikleri sizin için derledik.

TWERGO’dan Yeni Ergonomik Tekerlekler

TWERGO, ergonomik teker serisine TWERGO Lite ve TWERGO XTREME’yi ekledi. TWERGO tekerleklerinin 2 inçlik geniş tekerlek versiyonu olan TWERGO Lite, itme kuvvetini azaltmak için aynı patentli yüz tasarımını kullanır. Fiyatı önemli ölçüde arttırmadan, önemli ergonomik faydalar ekleyerek standart küçük tekerleklerin yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Güvenlikten ödün vermeden daha fazla ağırlığı taşımak üzere tasarlanan TWERGO XTREME, tekerlek sürtünmesini en aza indirmek için benzersiz bir halter tasarımı ve konik sırt deseni kullanır, malzemeleri veya tamamlanmış üretim düzeneklerini itmek veya çekmek için gereken kuvveti azaltır. Şirketin orijinal döner tekerleği TWERGO, ağır yükleri kaldırabilirken aynı zamanda bunları hareket ettirmek için gereken enerji miktarını da azaltır.

ABB’den yapay zeka destekli robotik ürün seçici

ABB Robotics’in robotik ürün seçicisi, depolarda ve sipariş karşılama merkezlerindeki yapılandırılmamış ortamlardaki ürünleri doğru bir şekilde tespit edip seçebilen, yapay zeka ve görüntü tabanlı bir çözümdür. Öğe seçici, makine görüşünü ve yapay zekayı kullanarak, öğeyi alıp belirlenen kutulara yerleştirmeden önce her öğe için en uygun kavrama noktalarını belirler. Sistem, insan denetimine veya seçtiği öğelerin fiziksel özellikleri hakkında bir ön bilgiye ihtiyaç duymaz. Saatte 1.400 ürüne varan toplama hızıyla işletmeler, personel sayısını veya zamanı artırmadan daha fazla siparişin üstesinden gelebilir. Tescilli makine görsel denetim yazılımı içeren robotik öğe seçici, küpler, silindirler, torbalar, kutular, çoklu torbalar ve kabarcıklı paketler de dahil olmak üzere, el becerisi ve esneklik gerektiren çeşitli öğelerin karmaşık toplama ve yerleştirme görevlerini tamamen otomatik hale getirir.

Raymond Dış Mekan Elektrikli Forkliftleri Emisyonsuzdur

Raymond Corporation, özellikle dış mekan uygulamaları için tasarlanmış, az bakım gerektiren, emisyonsuz, tamamen elektrikli iki yeni forklifti piyasaya sürdü. 4800 ve 4810 model numaralı, oturmalı ve karşı ağırlıklı forkliftlerde mallara ve tesislere daha az hasar verilmesi için yüksek düzeyde araç kontrolü sunan “Raymond Performans Stabilite Sistemi” bulunur. Her iki model de kullanıcılara, tam süspansiyonlu ve tamamen ayarlanabilir bir koltuğa sahip, kol dayama yeri ve fabrikada yana kaydırma özelliğine sahip parmak ucuyla hidrolik kontroller içeren, ergonomik olarak tasarlanmış bir operatör kabini sunar. Çeşitli kapalı veya kısmen kapalı kabin seçenekleri mevcuttur, açık görüş direği tam görünürlük sağlar. Her iki modelde de standart olan enerji rejenerasyon sistemi, takma, yavaşlama ve frenleme sırasında enerjiyi aküye geri vererek çalışma süresini artırır.

AutoScheduler, Operasyonları Optimize Ediyor

En gelişmiş depo yönetim sistemi bile ne zaman boşaltılacağı, toplanacağı, hazırlanacağı, yükleneceği gibi önemli kararların alınmasında bir planlamacıya güvenir. Bir binadan diğerine neyin taşınacağına karar vermek, personelin nereye yerleştirileceğini planlamak bu tür işlerdir. AutoScheduler, depo içindeki tüm faaliyetleri dinamik olarak düzenleyen bir depo kaynak planlama ve optimizasyon platformudur. Depo yönetimi ve kurumsal kaynak planlama çözümlerinden veri alır ve yerine getirme operasyonlarını hızlandıran, depo kaynaklarını optimize eden ve envanteri daha iyi yöneten planlar ve çizelgeler oluşturur. AutoScheduler, işletmelerin başarılı olmak için bugün ihtiyaç duydukları şeyleri yönetmelerine yardımcı olurken, iş gücü, yer ve zaman açısından artan talebi karşılamak için gelecekte neye ihtiyaç duyacaklarını tahmin ediyor.

Dorner & Garvey’den Darboğaz Önleyici Konveyör Sistemi

Dorner ve Garvey’in AquaGard GT’si, paketleme, şişeleme, kuru gıda işleme ve parça taşıma gibi sektörlerdeki darboğazları önlemek üzere tasarlanmış, biriktirme tipi uygulamalar için ideal bir besleme ve çıkış konveyörüdür. Tüm bileşenler (motorlar hariç) paslanmaz çelik veya FDA onaylı plastiklerden yapılmıştır; bunlar, konveyörün silinerek veya ara sıra yıkanarak temizlenmesini gerektiren ortamlarda çalışmak için idealdir. AquaGard GT, elektrikli transfer üniteleri, gömme yan kuyruklar ve önceden tasarlanmış transfer modülleri gibi şirket içi makine üreticilerinin eşleştiremeyeceği özellik ve avantajları bir araya getirir. Konveyör rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmıştır ve 10 günlük kısa bir teslim süresiyle birlikte gelir.

 

Muratec’in Küçük Boyutlu ve Yüksek Hızlı Ürünü: Ledger A3

Özellikle küçük ürünler için otomatik bir depolama ve geri alma sistemi, bu yıl Murata Machinery USA (Muratec) tarafından tanıtıldı. Ledger A3 mini-load, yüksek yoğunluklu, dört kutulu bir taşıyıcı ASRS’dir. Yüksek hızlıdır ve küçük, hafif eşyaların depolanması, toplanması ve sınıflandırılması için dört kutunun eş zamanlı olarak yüklenmesi ve boşaltılması özelliğine sahiptir. Yüksek verimli dağıtım uygulamaları için maksimum depolama ve erişim sağlamak üzere tasarlanan Ledger A3, geleneksel mini yüklü ASRS’ye kıyasla iki kat kapasite sunar. Saatte 400 sefere kadar hareket eder, 300 metre/dakika hızla hareket eder ve 110 metre/dakika hızla kaldırır. Muratec’in ray kılavuzlu, çift yönlü mekik sınıflandırma döngüsü SHUTTLINER ile birleştirildiğinde Ledger A3, manuel taşıma hatalarını en aza indirmek ve verimi artırmak için son derece ideal bir üründür.

Özellikler:
Ağırlık Kapasitesi: Maksimum 7 kg (15,4 lbs) × 4 tepsi
Boyut Kapasitesi: 340 mm (13,4 inç) G x 480 mm (18,9
inç) D x 280 mm (11 inç) Y.
Vinç Kurulum Yüksekliği: 9m (29,5 ft)

İstif ve Depolama Ürünlerinde 2023 Yenilikleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın