KION Grubu Doğal Kaynakları Korumaya Önem Veriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gezegenimizin gelecekte kendini yenileyebilmesini sağlamak için kaynak kullanımımızda daha sorumlu olmamız gerekiyor. Çözüm döngüsellikte, yani döngüsel ekonomide yatıyor. KION Grubu, bu stratejik eylem alanında yenilenebilir kaynakları kullanmaya kararlı görünüyor.

Sadece yedi ay içinde dünya çapında ormanlarımızın ve okyanuslarımızın emebileceğinden daha fazla karbon saldık, büyüyen ağaçlardan daha fazlasını kestik ve stokların geri kazanabileceğinden daha fazla balık yakaladık. İnsanlık artık gelecek nesillerin pahasına yaşıyor; yılda yaklaşık 1,7 dünya kadar kaynak tüketiyor ve bu eğilim hiçbir tersine dönüş belirtisi göstermiyor. KION grubu, doğal kaynakların hor kullanılmasını önlemek amacıyla bir dizi önlem aldı ve bunu yayımladı. Paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Anahtar Kavram: Döngüsel Ekonomi

KION, ürün ve çözüm yaşam döngüsü ve tüm değer zinciri boyunca kaynakların kullanımına yönelik daha sorumlu bir yaklaşım benimseme hedefini kendine hedef olarak belirlemiştir.
KION’un yan kuruluşu Dematic’teki inovasyon ekibi, 2021’den bu yana ürün tasarımlarında beşikten

beşiğe (C2C) ilkesiyle çalışıyor. Cradle to Cradle®, malzemelerin ve besinlerin döngüler halinde güvenli ve potansiyel olarak sonsuz dolaşımını tanımlıyor. Bu yaklaşımla tüm bileşenlerin kimyasal olarak zararsız ve geri dönüştürülebilir olması gerekmektedir. Mevcut al-yap-atık modeline göre üretilen, bugün bildiğimiz şekliyle atıklar, bu yeni modelde artık mevcut olmayacak; yalnızca faydalı hammaddeler var olacak.

Forkliftler için Geri Dönüştürülmüş Çelik

Linde MH ve STILL forkliftlerin karşı ağırlıkları yaklaşık 200 yıldır Odenwald bölgesindeki Weilbach tesisinde üretiliyor . KION üretim tesisi her gün 165 karşı ağırlık üretiyor. Grup, üretimleri için yalnızca “3A hurdası” olarak bilinen dökme hurda kullanıyor. Bunlar, eski rögar kapaklarından, dökme demir borulardan, dökme demir radyatörlerden ve geri dönüştürülmüş karşı ağırlıklardan elde edilen metalleri içermektedir. Bu nedenle Weilbach’tan çıkan her karşı ağırlık yüzde 100 geri dönüştürülmüş dökme demirden yapılıyor.

Çin’de Forklift Paylaşımı

Kiralamak çevre açısından satın almaktan daha iyidir ve bu yaklaşım KION Grubu’nun Çin’deki yan kuruluşu Linde MH’de de benimsenmiştir . Linde MH, 2022 yılında Çin pazarında endüstriyel forkliftler için yenilikçi bir kiralama modeli olarak forklift paylaşımını sunan ilk sağlayıcıydı. Hizmet, müşterilere kullanışlı, hızlı, uygun maliyetli ve son derece esnek bir intralojistik çözümü sunuyor. Müşterilerin bunun için ihtiyaç duyduğu tek şey, forklifte erişim sağlamak amacıyla forkliftin QR kodunu taramak için kullandıkları bir uygulamadır.
Daha sonra, işleri bittiğinde forklifti geri vermek için kodu tekrar tararlar. Şu anda Çinli müşterilerin kullanımına sunulan 100’den fazla paylaşımlı forklift bulunmaktadır. Linde MH, müşterilerine forklift paylaşımına yönelik daha da çeşitli ürün seçenekleri sunmak amacıyla donanım ve yazılımı tüm ana kamyon türleri için uyarlamaya devam edecek.

Lityum İyon Pil Geri Dönüşümü Konusunda İşbirliği

Pil nihayet ömrünün sonuna ulaştığında geri dönüşüme gönderilir. Ana malzemeleri geri kazanmak ve geri dönüşüm sürecini mümkün olduğunca sürdürülebilir kılmak için KION , Li-Cycle Holdings Corp şirketi ile işbirliği yapıyor. Lityum iyon piller ilk olarak Li-Cycle’ın patentli ve sürdürülebilir batık parçalama teknolojisini kullanan “tekerlek sistemlerine” taşınır. Bu, değerli metaller içeren ve “kara kütle” olarak bilinen bir ara ürün oluşturur. Li-Cycle’ın yüksek sıcaklıkta geri dönüşüm yöntemlerini kullanmaması nedeniyle “tekerlek sistemleri” minimum düzeyde ekolojik ayak izine sahiptir. İkinci adım, yeni pillerde yeniden kullanılabilecek lityum karbonat, kobalt sülfat ve nikel sülfat gibi maddeleri kara kütleden kurtaran bir hidrometalurjik işlemdir. Li-Cycle’ın süreci minimum atık depolama kalıntısı, sıfır atık su deşarjı ve düşük hava emisyonu üretir. KION, 2023’ün ikinci yarısından itibaren lityum iyon pillerini Magdeburg’daki Li-Cycle’da çevre dostu bir şekilde geri dönüştürecek. █

KION Grubu Doğal Kaynakları Korumaya Önem Veriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın