Lojistik ve Depolamanın Kalbi LogiMAT’ta Atacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’nın en büyük yıllık intralojistik fuarı olan LogiMAT – Uluslararası İç Lojistik Çözümleri ve Süreç Yönetimi Fuarı pazara eksiksiz bir genel bakış ve yetkin bilgi aktarımı sunan lider uluslararası ticaret fuarı konumunda. Fuar bu yıl 19-21 Mart tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek.

İntralojistik endüstrisinin her sektöründen katılımcılar, fiziksel gerilimi azaltmak ve iş istasyonlarının nasıl tasarlanıp donatıldığını ergonomik olarak optimize etmek için en son yeniliklerini sergilemek üzere 19-21 Mart tarihleri arasında Stuttgart’taki LogiMAT’a da geliyor. Salon 1, 3, 5 ve 7’deki sistem entegratörleri ve endüstriyel makine ve ekipman üreticileri, AutoStore sistemlerinde kullanılanlar gibi, ergonomik olarak optimize edilmiş toplama ve ayırma istasyonları tasarımına yönelik yeni ürünleri sergileyecek. Tema, ziyaretçileri Doğu Girişi’ne varır varmaz, manuel toplama ve paketleme iş istasyonu tasarımıyla karşılıyor; bu tasarım, özel paketleme masaları ve malzeme sağlayan ve boşları kaldıran merkezi bir robot sistemi içeren bir montaj hattı yeniliğinin canlı gösteriminde sunuluyor.
Salon 4 ve 5’teki katılımcılar, modern montaj, lojistik ve depo operasyonlarına yönelik çeşitli yeni iş istasyonu sistemlerini sunuyor. Optimize edilmiş ergonomi, esneklik, işlevsellik ve özelleştirilmiş modüler konsept, buradaki ayırt edici özelliklerdir. Bu, raflar, tutucular, paketleme masaları ve çalışma tezgahları gibi bireysel bileşenlerin farklı gövde boyutlarına ve süreçlere kolayca uyarlanmasını ve herhangi bir zamanda yükseltme ve genişletmelerin uygulanmasını veya yeni dijital teknolojilerin entegre edilmesini mümkün kılar.

Tamamen mobil ilk manipülatör

Salon 7, ziyaretçilere dünyanın hiçbir yerinde henüz sergilenmemiş yeni ürünleri, yenilikçi tel halatlı vinç ve iş istasyonu vinç sistemlerini ve ergonomik, kolay, zahmetsiz kullanım için yeni modüler kaldırma cihazlarını test etme fırsatı verecek. Modüler konsept, çalışanların mobil veya sabit endüstriyel kaldırma ekipmanlarını bireysel ihtiyaçlarına göre yapılandırmasına olanak tanır. Salon 7’de sergilenen, basitleştirilmiş manuel yük taşımaya yönelik yardım sistemleri, aynı zamanda karton ambalaj ve torbalar için yenilikçi yeni emme tutucularını da içerecek. Ziyaretçiler ayrıca kartonları, kasaları, paketleri ve konteynırları elleçlemek için dünyanın ilk tamamen mobil manipülatörünü de dört gözle bekliyor.
Salon 9 ve 10’daki endüstriyel forklift ve ataşman üreticileri için ergonomi, öncelikle forklift operatörleri için konforlu bir iş istasyonu ve kullanımı kolay, çok işlevli ataşmanlar sağlamaya odaklanıyor. LogiMAT ziyaretçileri ekipman ve destek sistemlerindeki yenilikleri deneyimlemeyi sabırsızlıkla bekleyebilirler. Bunun bir örneği, daha fazla güvenlik ve daha konforlu bir sürüş için insanlara, araçlara veya yüklere yönelik tehlikeleri otomatik olarak tanımlamak ve önlemek üzere tasarlanmış, hem konum hem de olayla ilgili özelliklere sahip, forkliftlere yönelik bir kombinasyon paketinin Avrupa’daki ilk canlı demosudur. Otonom cihazların kullanımında gelişmiş insan-makine etkileşimi ve makine öğrenimine yönelik yeni kavramlar da sunulacak. Salon 9’da sergilenen yeni eurobin römorkörü, çalışanlara 300 kg’a kadar ağırlığa sahip eurobinleri optimum, dik bir çalışma pozisyonunda hareket ettirirken güçlü bir destek sağlayan ve fiziksel gerilimi önemli ölçüde azaltan ergonomik bir kaldırma ve taşıma çözümüdür.

Dijital depo için vizyon toplama
Salon 8’deki yazılım geliştiricilerin çoğu, “tesis yerleşimlerinin ve iş akışlarının ergonomik planlaması ve tasarımında BT çözümlerinin oynayabileceği rolü yansıtan, sistemlerinde yeni özellikler ve uygulamalar sergiliyor. Akıllı gözlüklere sahip görsel toplama çözümü, en son teknolojinin ergonomik olarak optimize edilmiş iş akışlarına entegrasyonunun dijital depo lojistiğini nasıl destekleyebileceğini gösteriyor.
Salon 6’nın hemen yanında ziyaretçiler, otomatik yönlendirmeli araç sistemleri ve en yeni robotik çözümlerle insan-makine arayüzündeki işbirlikçi iş akışlarına yönelik en son yenilikleri deneyimleyebilir. █

Lojistik ve Depolamanın Kalbi LogiMAT’ta Atacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın