Öğrencilerin Kariyer Yolculuklarına eleman.net Desteği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin en fazla istihdama aracılık eden dijital istihdam platformlarından eleman.net, “Geleceğini Keşfet” projesi ile bir yandan öğrencilerin gelecekteki kariyer seçimlerine rehberlik ederken diğer yandan da sektörlerin geleceğine ışık tutuyor. Proje kapsamında ilk etkinliğini Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleştiren eleman.net aynı zamanda Galata Üniversitesi ile de iş birliği protokolü imzaladı.

Yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin iş hayatına dahil olmada yaşadıkları zorlukların önüne geçmek ve öğrenciyken bazı yetkinliklerini artırmak amacıyla çeşitli projeler geliştiren eleman.net, Geleceğini Keşfet projesiyle öğrencilere kariyer yolculuklarında rehberlik ediyor. Proje kapsamında eleman.net mavi yaka ve ara kademe pozisyonlarının yanı sıra firmaların beyaz yaka ihtiyaçları için de köprü görevi görüyor. Farklı sektörlerdeki profesyonellerin öğrencilere kendi mesleklerini tanıtarak onların kariyer seçimlerine rehberlik ettiği ve deneyimli iş insanları ile uzmanların, kariyer yollarını ve başarıya giden süreçleri ilham verici sohbetlerle paylaştığı projenin ilk etkinliği Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Aynı zamanda proje kapsamında, mevcuttaki 21 üniversiteye ek olarak Galata Üniversitesi ile de iş birliği protokolü imzalandı.

İlk etkinlik Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi

Önde gelen firmaların projelerini ve misyonlarını tanıttığı, katılımcılara iş kültürleri ve kendi bünyesindeki iş fırsatlarını sunduğu Geleceğini Keşfet projesinin ilk etkinliği Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleşti. Stajyerlikten yetişmiş veya çalışma hayatında başarıya ulaşmış kişilerin başarı hikayelerini ve hayatta edindikleri pratik bilgileri paylaşarak ilham verdikleri etkinlikte AGESA, ebebek, Borusan Lojistik ve Oğuz Holding (Juice Meyve Suyu) olmak üzere 4 büyük markanın ekiplerinden deneyimli isimler konuşmacı olarak yer aldı. Etkinlikte gelecek süreçte yeni istihdamlar sağlayacaklarını belirten markalardan Oğuz Holding (Juice Meyve Suyu) deneyimsiz yeni mezunlar işe alacağını, AGESA 400 yeni mezunu istihdam etmek istediğini, ebebek de normalde 2 yıl deneyim istedikleri işlere deneyimsiz yeni mezun alacaklarını belirtti. Etkinlik sürecinde eleman.net ve katılımcı firmalar istihdamı destekleyecek farklı projeler üzerine de görüşürken gelecek süreçte özellikle yeni mezunlara yönelik istihdam atılımları gerçekleştirileceği belirtildi.

İş birliklerine Galata Üniversitesi de eklendi

eleman.net iş birliği gerçekleştirdiği üniversiteler listesine öğrencilerini yetkinlik sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi misyon edinen ve bugün 4 fakülte, 1 meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 21 bölümde eğitim veren Galata Üniversitesi’ni de ekledi. ‘Geleceğini Keşfet’ projesi kapsamında imzalanan protokol ile öğrenimi devam eden veya mezun olan öğrencilerin mesleki gelişimi için çeşitli fırsatlar oluşturulacak. Protokol kapsamında iş dünyası / özel sektör ile öğrencilerin daha çok iletişime geçmeleri amaçlanırken üniversitenin kariyer sayfalarında iş ilanlarının yayınlanması gibi eleman.net altyapısından hizmetler de üniversite ile paylaşılacak. Öğrencilere maksimum katkıyı sunabilmek için çalıştıklarına değinen eleman.net CEO’su Levent Dicle, “Üniversite protokolleri bizim için oldukça önemli çünkü yıllarını öğrenmeye adamış tüm öğrencilerin iş hayatına atılacakları zaman doğru hamleler yapmalarını önemsiyoruz. Bugün İstanbul Galata Üniversitesi ile yaptığımız protokolde de öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce henüz öğrenciyken bazı yetkinliklerini artırmaya da odaklanacağız. Bunların arasında CV hazırlama, mülakat becerileri ve çeşitli iletişim kaslarının geliştirilmesi gibi başlıklar var. Protokolümüz boyunca üniversitenin kariyer sayfasında iş ilanlarının yayınlanması için eleman.net’in altyapı teknolojilerini de ücretsiz bir şekilde entegre edeceğiz” dedi. █

Öğrencilerin Kariyer Yolculuklarına eleman.net Desteği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın