Platform Günleri’nden Bumatec’e

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba kıymetli sektör takipçilerimiz, değerli okurlarımız!
Mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın, Faruk Nafiz Çamlıbel’in Türk edebiyatında büyük bir öneme sahip ‘’Han Duvarları’’ şiirinde şair Anadolu topraklarında seyahat ederken Maraş’ta bir kervansarayda W’ın mısralarına rastlar. O şiirden mülhem bizim yazının epigrafı dökülüverdi öylece:
‘’Platform Günleri’nden Bumatec’e,
Fuardan fuara atılmışım ben.’’

Katar’da Dünya Kupası’nın oynandığı bugünlerde futboldan bir deyimle başlayalım: “Topu sürekli taca atarsan, gol atmak şöyle dursun, o topu ağlarından toplarsın.” Bundan dolayı sürekli yeni ziyaretler yapmak, etki alanımızı büyütmek hayati derecede önem arz ediyor. Her düzeyden üreticiyi işimiz gereği 32 yıldır sürekli geziyorum. Ürün veya hizmet sektörlerinden birçok firmayla tanıştım. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin iş satışa, iletişime gelince birebir temas, karşılıklı hasbihal, birbirine zaman ayırmaktan daha etkili bir iletişim ve satış yönteminin henüz keşfedilmediğini buradan yineliyorum.

İstatistikler de bu durumu doğrulamakta. Mail, WhatsApp yoluyla kurulan diyaloglarda eksik ve yanlış anlaşılma oranı %80. Telefon veya konferansla yapılan görüşmelerde bu oran %60’lara inmekte. Birebir temasta ise, %30’lara kadar düşüyor. Bu konularda iyi hazırlanmış bir prezantasyon ile size kusursuz bir satışın kapıları aralanıyor.

Valizinizi hazırlayıp Anadolu turuna çıkarıyorsanız fuarlar kendinizi ve firmanızı hatırlatmak için biçilmiş kaftan.

Platform Günleri de, kasım ayının son haftasında, Tuzla’da platform sektöründen paydaşları bir araya getirdi. Tuzla Orhanlı’da bulunan Autodrom’da PLATFORMDER tarafından organize edilen fuar iki gün sürdü.

Platform sektörünü konsolide eden Önder Lift, Enka, Acarlar, Makser, Platform, Fatih Vinç, Biglift, Elslift, Zoomlion, Genie, Uygunlar, Lgmg gibi firmaların yanı sıra Solion, Ostim Akü, Akümser, BRS gibi akü sektörlerinden olup platform sektörüne destek sağlayan daha birçok kurum ve kuruluş ürünlerini sergileyip portföylerini geliştirme ve genişletme imkanı buldular. İstanbul dışından da birçok ziyaretçinin katıldığı fuarda Big Lift misafirlerini 90 metre yükseğe çıkararak baş döndürücü bir tanıtım geçekleştirdi.

İki gün boyunca stant stant dolaşarak firmaları ziyaret eden PLATFORMDER başkanı Saruhan Günaydın, programın sonunda Platform Günleri’ni 2023 yılının Eylül-Ekim aylarında ve 3 gün olarak planladıklarını ve firma yetkililerine seslenerek şimdiden yerlerini ayırtmaları gerektiğini belirtti.

Fuarın birinci günü akşamında başkan Saruhan Günaydın ve Makser Platform genel müdürü Mahir Polat Bey’in organize ettiği Crown Plaza Otel’de gerçekleşen kokteyl ve yemek davetlerine katıldık. Yemekten sonra başkan Saruhan Günaydın platform sektörünün genel bir değerlendirmesini yaparak bakanlıklarla birlikte yürütülen yasal düzenlemeler hakkında bilgiler verdi. Mahir Polat Bey ise Dingli platformlarının ürün grupları hakkında bilgi verdikten sonra teşekkür konuşması yaptı.

Bir aksilik olmazsa dergimizin Aralık sayısı ile birlikte ekip halinde 14-17 Aralık’ta Tüyap tarafından organize edilen Bumatec Bursa Makine Teknolojileri Fuarı’nda olacağız.
Yeni ve güzel projelerde buluşmak temennisiyle…

Platform Günleri’nden Bumatec’e

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın