Webuild, Üç Yıl İçinde 10 Bin Kişiyi İşe Almayı Hedefleyerek Afrika’ya Odaklanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtalyan inşaat grubu Webuild önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık 10 bin kişi istihdam etmeyi planlıyor. Şirket hedeflediği çalışan sayı için Afrika’ya odaklandığını belirtiyor.

ABD merkezli Lane Construction ve Avustralya merkezli Clough’un sahibi olan Webuild Genel Müdürü Pietro Salini, Webuild Group’un, İtalya’da 31 büyük proje üzerinde çalıştığını ve yaklaşık 16 bin 300 kişiye istihdam sağladığını aktarıyor. Şirket, 2024-2026 yılları arasında 9 bin 500 kişiyi daha işe alacağını bildiriyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Pietro Salini, “Sadece 2022 yılında yüzde 40’ı
30 yaşın altında olmak üzere 15 bin kişiyi işe aldık. Yeni istihdamlar İtalyan altyapısını modernize etmek ve daha sürdürülebilir hale getirmek için bu büyük önem taşıyor” dedi.

İnşaat sektörü, uzman çalışan bulmakta zorlanıyor

Salini, İtalya’nın 530 binden fazla kişiyi aradığını ve bunların neredeyse yarısının “bulunması çok zor” olduğunu gösteren rakamların altını çizerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Altyapı sektörü giderek daha fazla uzman işçiye ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle Webuild yıllardır bizim gibi büyüyen bir sektörde çalışmak isteyen herkes için mesleki eğitime, güvenlik kültürüne ve inovasyona yatırım yapıyor. Bünyemizde bulunan ve istihdam edilen kişiler, 3 boyutlu sanal gerçeklik simülatörleri gibi yeni kapsamlı eğitim yöntemlerinin yanı sıra yönetimsel eğitim programları ve burslardan da faydalanıyor. Webuild ayrıca üniversitelerle araştırma ve geliştirme ortaklıkları da yapıyor. İtalya’nın cezaevleri departmanıyla
mahkumlara iş fırsatları sunmayı amaçlayan bir anlaşma da gerçekleştirdik.”

Afrika’nın 2058 yılında AB’den daha fazla nüfusa sahip olması bekleniyor

Afrika’da yaşanan dönüşüme ilişkin yorum yapan Salini, “Kıta, nüfus artışının ana kaynağı olma konusunda Asya’yı geride bıraktı. 2050 yılına kadar nüfus artışının yarısından fazlasını oluşturacak sekiz ülkeden dördü Afrikalı. Bunlar arasında, 2058 yılına kadar AB’nin tamamından daha fazla nüfusu olabilecek Nijerya da yer alıyor. Bu nedenle Avrupa ile üye devletler arasında etkili ve ortak bir göç yönetimine şiddetle ihtiyaç duyuluyor. Şantiyelerde güvenliği sağlamak için gerekli olan temel bilgileri herkese sağlamak için yabancıları eğiten şirketlerin desteklenmesi çok önemli bir aşamada bulunuyor” açıklamalarını yaptı.

Webuild, Üç Yıl İçinde 10 Bin Kişiyi İşe Almayı Hedefleyerek Afrika’ya Odaklanıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın