WIN, Kazan Biz Kepçe!..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba kıymetli okurlar;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye istif sektörü, WIN EURASIA Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor. 2023 yılı, önceki yıllara kıyasla çok daha hareketli geçeceğe benziyor. Zira bu sene geçen yıllara nazaran çok daha fazla firma katılımı mevcut.

Bu sene Türkiye istif ve forklift sektörünü temsilen fuara katılım sağlayan firmalar içinden en geniş stant alanını 231 m2 ile Bursa firması Onsek&Bunke aldı.

Onu 180 m2 ile Sanica gurubundan Pegasolift, 171 m2 ile Mutlu Akü, 121 m2 ile Adana’dan katılan ülkemizin önemli ataşman markası Wager takip ediyor.

Uzman Forklift, Önd Lift / Önder Grup, Solion Batery / Anko, Xilin, Net-Mak, Emes Teker, Pusula Yedek Parça, Altınboğa / Kubato, Tekmak / Jialift, Brs Akü, Seder Makina vb.

Raf gurubundan ise Stow, Star Çelik, Raysan, Raf Grup, Koçel gibi firmaları sayabiliriz.

Katılımcı firmalar tabii ki bunlardan ibaret değil. Sayamadıklarımız kusura bakmasınlar.

Elektronik, akü, vinç, konveyör, yazılım, yedek parça, otonom cihazlar gibi sektörü besleyen birçok dalda firma katılım sağlamakta.

Ziyaretçi konusu fuar firmasına bırakılmayacak kadar önemli bir konudur.

Türkiye istif, forklift, kaldırma, taşıma sektörlerinin en büyük ve en fazla noktaya ulaşma başarısını yıllardır elinde bulunduran sektörün duayeni İstif Material Handling Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak sektör kuruluşlarına tavsiyem odur ki; katılımcı her firma ziyaretçi konusunda daha fazla sorumluluk almalı.

Beyaz yaka, mavi yaka demeden firmalarında görev alan birçok sektör çalışanının fuarı gezmesi sağlanmalıdır. Zira sektörün gelişimi adına birçok yenilik WIN EURASIA 2023’te gün yüzüne çıkacak.
Sektörde operasyonel farkındalık ve gelişme adına firmalar ne kadar çok ziyaretçi gönderirse o kadar çok sektörel paylaşım ve ilerleme olacaktır.

Mayıs ayı çok hareketli geçti.

Çin menşeili platform firması Lgmg’nin Tuzla Orhanlı’da yeni ürün lansmanına katıldım. 2022 toplantıları pandeminin gölgesinde yapılmış olmasına rağmen 2023’teki katılım doğrusu çok daha az katılımla gerçekleştiğine tanık olduk.

Ardından 09-10 Mayıs’ta Bursa ziyaretlerim oldu. Atm Makine / Energy Lift tanıtım günleri gerçekleşti.
Bu yıl sekizincisi gerçekleşen etkinlikte gerek katılım gerek makinalara ilgi Erkan Beyin ve Ayhan Beyin yüzünü güldürdü.

11 Mayıs’ta ise Eskişehir Osb’de Tan Grup’un açılış şovuna tanık olduk. Ertan Karataş, yapmış olduğu böyle bir büyük organizasyonla sektörde ne kadar iddialı olduğunu ortaya koymuş oldu.

Sonrasında bir süredir ertelemiş olduğum Samsun ziyaretini gerçekleştirme imkanım oldu. Samsun Ankara yolunun inşaatının devam ediyor olması biraz meşakkat yaşatsa da Karadeniz bölgesine hakim lokasyonda bulunan bu güzide şehirde eski dostları ve gülen yüzleri görmek o sıkıntıya fazlasıyla değdi.
Samsun firması Maya Forklift ve Mavi Akü firmaları genel müdürü Cem Kalkandeler’le de bir röportaj gerçekleştirdik.

Keyifli okumalar diliyorum. Yeni ve güzel projelerde buluşmak üzere…

WIN, Kazan Biz Kepçe!..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın