Baoli Yeni Transpaletini Piyasaya Sürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KION Group’un bir parçası olan endüstriyel forklift üreticisi Baoli, yeni elektrikli el transpaletini piyasaya sürdü. Çok yönlü olduğu kadar verimli de olduğu da iddia edilen EP 15-03, malları ekonomik ve yorulmadan taşımanın yanı sıra depolamak ve bulundukları yerden getirmek için de uygundur.

Lityum-iyon aküler, yeni transpaletin hem kolay taşınmasını hem de bakım gerektirmemesinin yanında standart bir 220V prizde gaz emisyonu olmadan her an yeniden şarj edilebilmesini sağlamaktadır. Baoli, bu özelliklerin EP 15-03’ü depoda kalıcı, bakımı kolay bir performans ustası yaptığını söylüyor.

KION ITS EMEA Marka Yönetimi Direktörü Francesco Pampuri “Yeni alçak transpaletimiz, toptan ve perakende gibi küçük ve orta ölçekli depolarda neredeyse her türlü dahili mal taşımacılığı operasyonları için kullanılabilir. Ayrıca, tüm BAOLI endüstriyel forkliftler gibi, sağlamdır ve bu nedenle uzun süreli kullanım için idealdir,” sözleriyle yeni makinenin bazı önemli faydalarını açıklıyor.

Aynı zamanda, 1.500 kg yük kapasitesi, sadece 120 kg’lik düşük dara ağırlığı ve 24V/20Ah lityum iyon pilleri ile EP 15-03, yük platformları veya yük asansörlerinde bile kolayca hareket edebilmektedir.

Bununla birlikte, araç sadece sağlam tasarımı ile öne çıkmamaktadır. Baoli’ye göre, sezgisel kullanımıyla da başarılı bir performans sergilemektedir. Tüm sürüş ve kaldırma işlevleri elektrikle çalıştırılmaktadır. Manuel tahrikli indirme kolu, malların zarar görmesini önleyen sorunsuz bir indirme işlemi sağlamaktadır. Ekstra alçak monteli yeke, yönlendirme için gereken çabayı azaltırken yeni aracın yayalardan tarafından kullanımının geleceğini belirlemektedir.

Kompakt boyutları, küçük dönüş yarıçapı ve hassas dişli sistemi, EP 15-03’ü hareketin kısıtlı olduğu alanlar için bile ideal bir çözüm haline getirmektedir. Hassas şanzuman anahtarı etkinleştirildiğinde, operatör, yeke dikey konumdayken bile forklifti yönlendirebilmektedir. Bu özellikle, özellikle hassas manevra imkanı sağlamaktadır. Kaldırma motoru ve özellikle sorunsuz çalışan hidrolik sistem, nazik ve hassas kaldırma ve indirme işlemleri sağlamaktadır.

EP 15-03, bakım gerektirmeyen ve gaz emisyonu ortaya çıkarmayan 24V/20Ah lityum iyon akü ile çalışmaktadır. Bu aküler harici şarj cihazı aracılığıyla herhangi bir standart prizde hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilebilmektedir. Bir LED ışığı akünün şarj durumunu göstermektedir. Pili etkilemeden herhangi bir zamanda hızlı ara şarj yapılması mümkündür. Herhangi bir nedenle ara şarj işlemleri mümkün değilse, isteğe bağlı yedek aküler aracın kullanılabilirliğini sağlamaktadır.

Pampuri sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Yeni EP 15-03 ile Baoli, bir el transpaletinin yerini almaktan çok daha fazlasını yapan bir transpalet piyasaya sürdü. Elektrikli tahrik sistemi, operatörü büyük ölçüde rahatlatıyor ve depoda önemli ölçüde daha hızlı ve daha verimli mal akışı sağlıyor.”

Baoli Yeni Transpaletini Piyasaya Sürdü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın