Continental UltraContact NXT, 2023 Uluslararası Tasarım Ödülünü Kazandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Continental’in bugüne kadarki en sürdürülebilir seri lastiği, Uluslararası Tasarım Ödülleri 2023’te “Otomotiv ve Taşımacılık/Otomobil Aksesuarları” kategorisinde “Altın” ödülüne layık görüldü. UltraContact NXT’nin yüzde 65’i yenilenebilir, geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşuyor.

Uluslararası Tasarım Ödülleri (IDA) jürisi, özel yanak tasarımı nedeniyle UltraContact NXT’ye “Otomotiv ve Taşımacılık / Otomobil Aksesuarları” kategorisinde “Altın” ödül verdi. Yüzde 65’e kadar yenilenebilir, geri dönüştürülmüş ve ISCC Plus kütle dengesi sertifikalı malzemeler içeren UltraContact NXT, Continental’in bugüne kadarki en sürdürülebilir üretim lastiğidir.

“Tasarım vizyonumuz, lastiğin sürdürülebilir misyonunu görsel olarak temsil etmekti. Bunu başarmak için lastiğin ileriye dönük mesajının sembolü olarak bir yaprak tasarlamak için 3D ve derinlik efektleri kullandık. Bu perspektife ilk kez ulaştık.” diyor lastiğin arkasındaki tasarımcı Stefan Rittweger. Ancak UltraContact NXT’nin tasarımında bile form ve fonksiyon takip ediliyor: “Lastik sırtının tasarımı sadece teknik açıdan optimize edilmekle kalmıyor, aynı zamanda karakteri aracılığıyla ürüne duyulan güveni de destekliyor. Çapraz kesimlerin yumuşak şekli gibi tasarım detayları ve sırt bloklarının kenarları diğer etkilerinin yanı sıra mükemmel aşınma davranışını destekler. Tasarım ve teknoloji mükemmel bir şekilde koordine edilmiştir.”

Sürdürülebilirliğe, güvenliğe ve üstün performansa odaklanın

Continental’in yeni yaz lastiği, yüksek oranda yenilenebilir, geri dönüştürülmüş ve kütle dengesi sertifikalı malzemeleri maksimum güvenlik ve performansla birleştiriyor. Mevcut boyutlar, yuvarlanma direnci, ıslak zeminde frenleme ve dış gürültü alanlarında AB lastik etiketinde “A” en iyi dereceyi elde eder. Continental, sürdürülebilir malzeme tedarikinden ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşümüne kadar tüm değer zinciri boyunca yenilikçi teknolojileri, sürdürülebilir ürün ve hizmetleri geliştirmek için yorulmadan çalışıyor. Birinci sınıf lastik üreticisi, 2030 yılına kadar lastiklerinde yüzde 40’tan fazla yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş içerik kullanmayı hedefliyor.

UltraContact NXT, Vizyon 2030 strateji programında belirtildiği gibi, bu iddialı sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmek ve en ilerici lastik üreticisi olmak için önemli bir adımdır.

Uluslararası Tasarım Ödülleri (IDA), dünya çapında mimari, iç tasarım, ürün, grafik ve moda tasarımı alanlarında olağanüstü tasarım vizyonerlerini tanımak, kutlamak, teşvik etmek ve gelecek vaat eden yetenekleri keşfetmek için 2007’den beri her yıl verilmektedir. Önde gelen uzmanlardan oluşan jüri, her eseri yenilik, estetik, işlevsellik ve ekolojik uyumluluk gibi katı kriterlere göre değerlendiriyor. Jüri yalnızca 2023 yılında neredeyse 80 ülkeden binlerce başvuruyu değerlendirdi. █

Continental UltraContact NXT, 2023 Uluslararası Tasarım Ödülünü Kazandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın