Değişen Sadece Takvim Yaprakları!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık… 2023’e adım attık.

Takvim yaprakları birer birer düşerken, hayatımızda değişen sadece rakamlar oluyor.

Dünyanın birçok ülkesinin halkları için kan, gözyaşı ve zulüm artarak devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanı yangın yerine dönmüş durumdayken, iyi dilek ve temenniler ise sadece avuntu olarak kalmaya devam ediyor.

2023 yılı ve sonrasının önce vatanımıza, milletimize sonra da tüm insanlığa barış, huzur ve sağlıklı yıllar olmasını diliyorum.

Takvim yaprakları değiştikçe teknoloji de her yıl değişime ve gelişime uğruyor.

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde 4000-5000 bin adet gibi satış rakamları olan forkliftlerde bugün 20.000 rakamlarından söz ediliyor. İş dünyasının önemli bir parçası olan forkliftler, tedarik zinciri pazarının önemli bir parçasını oluşturuyor. Müşteri segmentlerinin büyümesi ve yakıt tasarruflu araçlara olan talebin artması, forklift pazarına köklü bir değişiklik getiriyor.

Önümüzdeki yıllarda, forklift pazarını yönlendirmesi beklenen Asya bölgelerinde forklift için artan yoğun bir talep var. Başlıca ülkelerdeki hükümet bütçelerindeki büyüme, depo harcamalarının artması, daha yoğun rekabet, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi, eski teknolojinin güçlendirilmesi ve yenilenmesi, forkliftin giderek benimsenmesi, Asya pazarlarında büyümeyi daha da hızlandıracaktır. Gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yeni endüstriyel tesislere ve depo dağıtım merkezlerine yapılan büyük yatırımlarla, özellikle e-ticaret endüstrisinin patlamasıyla, forkliftler, malzeme taşıma faaliyetlerini içeren intralojistik operasyonların ayrılmaz bir parçası olmaya devam edecektir.

E-ticaret sektörünün büyümesi ve lojistik sektöründe çalışanların emniyetini ve güvenliğini artırmaya yönelik çalışmalar, pazarın büyümesini sağlayan ana faktörlerdir. E-ticaret devlerinin gelişmekte olan bölgelerde yeni depo ve dağıtım merkezleri kurmak için ciddi yatırımlar yapması sektörün büyümesine önemli katkı sağlıyor. Ayrıca, depoda forkliftlerin konuşlandırılması güvenliği artırır ve ürünlerin müşterilere hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlayarak talebin artmasına neden olur. Ayrıca, hızlı şehirleşme ve dünya genelinde artan inşaat faaliyetleri, forklift pazarını geliştirecek ve böylece genel endüstrinin büyümesine yardımcı olacaktır.

Hidrojenle çalışan yakıt hücreli forkliftlerin geliştirilmesi gibi çeşitli ürün geliştirmeleri de pazarın büyümesi için iyi bir tablo çiziyor. Bu varyasyonlar, genel operasyonel verimliliği artırırken karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Son birkaç yılda elektrikli forkliftlerin kullanımında artış oldu ve üreticiler içten yanmalı motorları geride bırakmak için olağanüstü çabalar sarf ediyor. Özellikle elektrikli forkliftler konusunda Çinli üreticiler Avrupalı üreticilere “Artık ben de varım” mesajları veriyor.

Bir sonraki sayımızda buluşmak ümidiyle… Hoşça kalın!

Değişen Sadece Takvim Yaprakları!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın