EMES TEKER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emes istif makinaları ve forklift lastiği konusunda Dünya’da ve Türkiye’de kaç yıldır satış yapmakta?
EMES’in ana uzmanlık alanı sanayi ve mobilya tekerlekleridir. Her çeşit sanayi tipi teker konusunda Türkiye’de ve Dünya’da sektöründe lider markalardan biriyiz. Mart ayında kısmetse EMES ailesi olarak 25. yılımızı kutlayacağız.

İstif makineleri ve forklift tekeri pazarına giriş projemiz pandemi öncesinde başladı. Pandeminin araya girmesiyle birlikte bu proje için gerekli olan içsel yapılanmamızı ve pazar araştırmalarımızı tamamladık. Pandeminin bitişi ile birlikte sahaya inmeye başladık. İstif makineleri ve forklift tekeri sektörüne yedek parça olarak teker üretim ve satışına bu yıl başında hızlı bir şekilde girdik. Aslında Forklift tekerini kauçuk ve poliüretan olarak ikiye ayırmak gerekiyor. Biz poliüretan tarafında üretim ve satış yapıyoruz. Hedefimiz hem Türkiye’de hem de Dünya’da bu konuda lider ve bilinen markalar arasında olmaktır. Ayrıca kaliteli ürün anlayışı ve mutlak müşteri memnuniyeti vizyonumuz ile rakiplerimizden ayrıcalıklı olarak pazarda yer almaktayız.

Dünya’da ve Türkiye’de hangi lastik ve teker markalarını satıyor sunuz?
EMES yerli bir üreticidir. Kendi fabrikamızda EMES markası adı altında üretmiş olduğumuz tüm ürünlerimizi kendi garantimiz altında satıyoruz. Başka ülkelerden ve firmalardan alım yapmıyoruz.

Türkiye pazarında 2023 yılı ve sonrası için paylaşabileceğiniz bir stratejiniz var mı?
İstifleme makineleri ve forklift tekeri konusunda pazara giriş kararımızda aslında Türkiye pazarı çok etkili oldu. Türkiye pazarından sonra Dünya pazarını da araştırdığımızda ürüne olan talebin çok yüksek olduğunu gördük. Avrupa bölgesinde birkaç üretici dışında bu ürünü ürüten firmalar çok az ya da hiç üretim yapan firma bulunmuyor. Türkiye’de bu konuda ciddi bir ithalatın olduğunu tespit ettik. Amacımız öncelikli olarak Türkiye pazarındaki ithalatçı firmalara Avrupa kalitesinde ve iyi bir fiyatla yerli üretim ürünü sunmaktadır. Türkiye’de bu konuda yerli üretim yapan 1-2 firma var. Biz de bu pazarda onlar arasında yerimizi almak istiyoruz.
Dünya’da hedefimiz bu işi yapan seçkin üretici ve satıcılar arasında yer almak ve bu konudaki marka bilinirliliğimizi de arttırmaktır. 2023 yılı ve sonrasında hem sanayi tekeri hem de istifleme makineleri ve forklift tekerlekleri için hedeflerimiz çok büyük ancak yavaş ve sağlam adımlarla ve rakiplerimizden farklı etkili pazarlama stratejileri ile ilerleyeceğiz.

Türkiye pazarına getirmeyi düşündüğünüz başka markalar var mı?
Bizim felsefemiz her zaman yerli ve kaliteli üretim olmuştur. Türkiye’deki ve Dünya’daki rakiplerimiz alternatif ucuz ürün ithal etme yoluna giderken biz hiçbir zaman yolumuzdan çıkmadık. Her zaman yerli üretimle pazarda yerimizi aldık. Türkiye ve Dünya pazarlarında EMES’i bir iki kelimeyle ifade edin, dediğinizde müşterilerimizin ilk söyleyeceğiz söz; “kalite ve müşteri memnuniyeti” olacaktır. İthal ürün getirip satmıyoruz. Kendi markamız dışında başka bir ürünün getirip satmayı şu anda düşünmüyoruz.

EMES TEKER

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın