Felaket Tellallarına Kulak Asmayın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba, kıymetli sektör temsilcileri, değerli okurlarımız.

Her sene olduğu gibi bu yıl da yine felaket tellalları karamsar bir hava estiriyorlar…
Neymiş efendim, 2022 yılı 2021’den kötüymüş, 2023 de 2022’den daha kötü olacakmış!
Geçin efendim, inanmayın bu felaket tellallarına.

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçte miyiz? Evet. Dünyanın ekonomik çalkantılarından nasibimizi alıyor muyuz? Evet. Komşularımızla sorunlarımız var mı? Evet. Yanı başımızda devam eden savaştan etkileniyor muyuz? Evet.

Bu soru ve sorunları arttırmak, genişletmek pekâlâ mümkündür. Ancak, istifleme, lojistik ve tedarik sektörleri değişen dünya gereksinimleri nedeniyle sürekli büyümüş ve büyümeye devam ediyor. İstif sektöründe her gün yeni bir gelişmeyi duyuyor ve duyuruyoruz.
Güzel bir söz var. Bir insan değişmeye başlamışsa, ya hayattan iyi bir ders almıştır ya da çok acı çekmiştir. Bugün sektörümüzde atılım yapan firmalar ve onların yöneticileri hem çok acı çektiler hem de birçok ders aldılar. Bu durumda onlar tabii ki olumlu yönde bu deneyim, tecrübe ve birikimlerini pazara sunmaktalar ve sunmaya devam edecekler.
Bunun yanında, banka kredilerini öz sermayesi gibi bonkörce kullanan, çeklerle dönmeye çalışan, amiyane tabirle Ahmet’in külahını alıp Mehmet’e giydirmekle dumanının tüteceğini sananlar pek tabii yanılıyorlar. Piyasalarda oluşan/oluşacak olan her ekonomik dalgalanma onları birer ikişer süpürecektir.

Her kriz döneminden sonra olduğu gibi bu dönemde de iletişimi güçlü, öz sermayesi yerinde, gücünü doğru kullanan, harcamasını kazancının daima altında tutmayı başaranlar büyüyerek ve güçlenerek çıkacaklardır.

Son bir yılı bizim açımızdan değerlendirecek olursak, çok hareketli ve dolu bir yılı geride bıraktığımızı söyleyebilirim.

İstif Material Handling Dergisi, Mobius Reklam Ajansı ve Rev Medya olarak ülkemizde birçok fuara katıldık. Antalya – Komatec, İzmir – Logistec, İzmir – Mermer Fuarı, İstanbul – WİN, Cemat, İstanbul – Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi, İstanbul – Çin Ürünleri Fuarı, İstanbul – Platform Günleri, Bursa – Bumatec.
Bu fuarlarda dergimizin daha fazla sektör takipçisi ile buluşmasını sağladık.

2022 yılında dergimizin ilan ve reklam potansiyelinden istifade etmek isteyen firmalar için daha faydalı neler yapabileceğimizi düşündük ve bir dizi tanıtım planlaması başlattık. www.istifmaterialhandling.com veya kısa ismiyle www.istifmaterial.com web sitemiz yeni bir yüze kavuşturularak sektörün haber portalı haline getirildi. Bundan böyle sektöre dair ne varsa, hangi firmayı, hangi parçayı arıyorsanız sitemizin sektör rehberinde bulabileceksiniz.

Dahası sosyal medya hesaplarımızdan firma reklamlarını paylaşıyoruz ve buradan da çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

e-dergi formatımız ise şu an 5.000’e yakın abonemize ulaşmakta. Elimizde veri girişlerine devam ettiğimiz mail adresi 33.000. Yani bu çalışmayı tamamladığımızda İstif Material Handling Dergimizin e-dergi hali yaklaşık 40.000 aboneye ulaşmış olacak.
Yeni ve güzel projelerde buluşmak üzere…

İyi yıllar.

Felaket Tellallarına Kulak Asmayın

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın