Forklift Kiralama Filoları İçin Lityum Piller

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrikli forklift kullanımı arttıkça ve kiralama filoları genişledikçe, lityum iyon piller hem bayiler hem de kiracılar için akıllıca bir yatırım haline geliyor. Bu yazıda kiralama filoları için lityum pillerin avantajlarını anlattık.

Forkliftler giderek elektrikli hale geldikçe ve kiralama filoları genişledikçe, lityum iyon piller hem bayiler hem de kiracılar için akıllıca bir yatırım haline geliyor.
Lityum akülerin ömrü daha uzundur, daha ekonomik ve dayanıklıdır ve kurşun asitli akülere göre daha az bakım gerektirir; bu da forklift satıcılarının kârlılığını artırır ve müşterilerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Forkliftleri uzun süre kiralarken Li-ion akülere geçiş, kendi ekipmanınızı kiralamak veya satın almakla benzer avantajlar sağlar.
Bu faydalar şu şekilde özetlenebilir:
• Bakım için işçilik maliyetleri azalır, bu da malzeme taşıma ekipmanının toplam sahip olma maliyetinde %20-40 oranında tasarruf sağlar.
• Lityum pillerin enerji dönüşümünün daha verimli olması nedeniyle operasyonlar sırasında daha düşük karbon emisyonlarına yol açan daha düşük elektrik kullanımı.
• Daha az aksama süresi ve daha iyi forklift performansı ile operasyonlarda genel verimlilik artar.
• Sulu kurşun-asit akü paketleriyle karşılaştırıldığında daha temiz ve daha güvenli bir iş yeri.
Şirketler çevrimiçi ilanlarda yeni veya seçilmiş elektrikli forkliftler satın almayı seçebilir ve lityum teknolojisinin tüm bu avantajlarından yararlanabilirler. Peki ya forkliftlerini kısa süreli kiralamayı tercih eden operasyonlar?

Kısa Süreli Forklift Kiralama

Forklift kiralama işinde, özellikle kısa süreli kiralamalarda bayiler benzersiz zorluklarla karşı karşıya kalıyor.
Kiracılar, akülerin uygun bakımı için yatırım yapma teşvikine sahip değillerdir; genellikle aküleri düzenli olarak sulamayı veya şarjlarını senkronize etmeyi ihmal ederler ve kira süresi sonunda aküleri “kuru” bir şekilde geri verirler.
Kiracının testleri yapması ve hasar ile servis işçiliği için olası geri ödemeyi tartışması gerekmektedir ki bu da kimsenin yapmak istemediği bir iştir.
Houston, Teksas’taki Combilift Depot’un başkanı ve sahibi Eddie Burke bu sorunu şöyle anlatıyor:
“Ülkenin her yerinde ekipman kiralıyoruz ve günlük sulama için teknisyen gönderemeyiz. Çoğu makine aylık olarak kiralanıyor ve geri geldiğinde aküyü inceliyoruz, eğer hasar görmüşse kimin hatası olduğunu belirlemek zor oluyor.
“Müşterinin hatası olup olmadığını kanıtlayamazsınız ve akü hasarı konusunda müşteriyle tartışmak istemiyorum.

“Lityum-iyon’a geçiyoruz, böylece konuşma daha çok `Aküde delik var mı? Hayır? O zaman iyiyiz!’ şeklinde oluyor. Lityum akünün testlerini yapmak ve karar vermek çok daha kolay.”
Combilift Depot, her kiralama ve iade sırasında kurşun-asit akünün teşhis ve bakımı için teknisyen başına dört ila altı saat harcıyor.
Lityum akünün çok daha uzun çevrim ömrünü dikkate alarak, tasarruflar etkileyicidir.
Eddie Burke devam ediyor: “Mükemmel bir dünyada iyi bakılmış bir kurşun-asit (akü) beş ila altı yıl dayanır. Kiralama koşullarında, iki ila üç yıl dayanması bile harika olur, bu sürede hücreleri değiştirmeye başlarsınız.

“OneCharge Li-ion (akü) ile 10 yıl (çevrim ömrü) bekliyoruz. Bu tartışmasız bir durum.”
Bir bayi tipik olarak beş yıl sonra kullanılmış ekipmanı satar ve bu süre zarfında kurşun-asit akünün değeri sıfır olur. OneCharge gibi gelişmiş bir forklift aküsü ile alıcı, aküde kalan çevrimlerin tam bir resmini alır ve satın alınan forkliftin kaç yıl çalışmasını bekleyebileceğini hesaplayabilir.
Kiralama sözleşmeleri düzensiz olabilir ve birkaç hafta bile boşta kaldığında bir kurşun-asit akü şarjını kaybedebilir ve uygun bakım yapılmazsa kalıcı kapasite kaybına uğrayabilir.
Bir lityum akü için başına gelebilecek en kötü şey, bir operatörün akü paketini şarj etmeyi unutmasıdır.

Kurşun-asit akülerle karşılaştırıldığında, lityum-iyon aküler çok daha enerji yoğundur ve deşarj sırasında voltaj kaybetmezler.
Bu, daha düşük kapasiteli bir lityum akünün, çeşitli forklift kiracılarının çoğu ihtiyacını karşılayabileceği anlamına gelir ve bu da bayilerin akü satın alma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
Ek olarak, lityum akü şarj cihazları çok daha küçük ve hafiftir, bu da onları tesis çevresinde kurmayı veya duvara monte etmeyi kolaylaştırır.

Ekipman Kiralamalarının Artan Popülaritesi

Delta-Q Chargers iş geliştirme direktörü Rod Dayrit, ekipman kiralama büyümesindeki artışı vurguluyor. Forklift alıcılarının yeni ekipman için çok uzun teslim süreleri gördüğünü ve bayilerin yüksek enflasyon oranları ve tedarik zinciri kesintileri gibi ekonomik faktörler nedeniyle talebi karşılamakta zorluk yaşadıklarını açıkladı.
Yükselen maliyetler ve yeni ekipmanların düşük bulunabilirliği nedeniyle, giderek daha fazla son kullanıcı kiralamayı tercih ediyor. Bu, onlara sabit maliyetler sağlıyor ve istikrarsız ekonomik durumla ilgili potansiyel amortisman maliyetlerinden kaçınmalarına yardımcı oluyor.
Eddie Burke, forklift kiralama endüstrisindeki büyüme patlamasının COVID’den önce başladığını ancak 2020’de hızlandığını söylüyor.

“Son beş yılda sürekli bir artış gördük,” diyor. “Bir ülkede savaşın başlaması ve başka bir ülkede hükümetin devrilmesi, gelecek yıl ABD başkanlık seçimi gibi mevcut ekonomik belirsizlikler, müşterileri kiralama modeline yönlendiriyor.”
Amerikan Kiralama Derneği’ne (ARA) göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ekipman kiralama gelirinin büyümeye devam etmesi bekleniyor.
2023 güncellemelerinde, ARA inşaat ve genel alet kiralamaları için gelirin %7.6 artışla 60.4 milyar USD’ye ulaşacağını öngördü.

Sonuçlar

Lityum forklift aküleri, düzensiz servis ve bakım zorluklarını tamamen ortadan kaldırarak, forklift filo kiralama pazar segmenti için benzersiz faydalar sunar.
Daha düşük gereken kapasite, uzun çevrim ömrü ve sahip olma maliyetinde önemli tasarruflar, ekipmanın elektrifikasyonunu hızlandırmaya ve bayilerin kârlılığını artırmaya yardımcı olurken müşterilerinin sürdürülebilirlik ve güvenlik hedeflerine ulaşmalarını sağlar.
Eddie tekrar: “Kiracılar için, lityum (teknolojisine) geçiş bakım gerektirmemesi, sulama zorunluluğunun olmaması, bu da her zaman büyük bir karmaşadır, daha düşük elektrik kullanımı ve hasar tartışmaları olmaması anlamına gelir.”

Forklift Kiralama Filoları İçin Lityum Piller

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın