Gün Birlik Beraberlik, Fedakarlık Günüdür

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba aziz ve kıymetli okurlar…

İnsanlık tarihi açısından ciddi bir evreden geçtiğimiz muhakkak.

Güzel ülkemiz dünyanın gelmiş geçmiş en büyük depremleriyle karşı karşıya. Yıkım büyük, acılarımız kanamakta…

Kimimiz endişeli, kimimiz yaslı, kimimiz “buna şükür, beterinden saklasın” diyor.

Kimimiz işini, kimimiz eşini, kimimiz evini, kimimiz dostunu, kimimiz akrabalarını kaybetti.

Milletçe başımız sağ olsun! Kalanlara sabır ve metanet diliyorum. Görüyorum ki hiç kimse eskisi gibi değil. Ama az ama çok herkes yaralı.

Peygamber sözüdür: “Kıyamet kopuyorken dahi elinde bir fidan varsa, önce o fidanı dik.”

Düşündükçe derinleşen müthiş bir söz bu. İnsanı kendisine getiren bir motivasyona sahip…

Çevrecilere, tabiat severlere söylenmiş, ağacın önemini vurgulayan bir ifade gibi dursa da; her şart ve koşulda geçerli olan ve tüm insanlığa söylenmiş bir söz bu. Sonra sözün kıyamet zamanı için söylendiğini de düşünmemeli. Zira söz tam da bugün için söylenmiş. Her an ve zamanda geçerli bir cümle.

“Elindeki fidanı ne olursa olsun dik” demek aslında “Vazifeli olduğun işe odaklan, üzerine vazife olmayan iş, kıyamet dahi olsa karışma. Sen işini yap. Sen ayakta kal. Meşgalen neyse onu devam ettir. Kıyamet sana değil başkalarına kopuyorsa sen önce vazifene odaklanmalısın.” demek.

Elbette hepimiz insani görevimizi yerine getireceğiz. Fırıncı ekmeğini yapacak. Lokanta çorbasını kaynatacak. Herkes ehli olan işi yapmalı.

Kepçe operatörü kepçesini bırakıp kazma kürekle bina kazamaz, kazmamalı. O kepçesini kullanmalı. Örnekleri çoğaltmak pekâlâ mümkündür.

Deprem vesilesiyle gözler bir kez daha istif ve iş makinaları sektörüne çevrildi. Sektör temsilcileri bu büyük sınavda alınlarının akıyla mücadelesini sürdürüyor.

Belki de deprem felaketine en hızlı reaksiyon gösteren sektörlerden biri de istif ve iş makinaları oldu.

İMDER başkanı sayın Nadir Akgün, İSDER başkanı Serkan Karataş, PLATFORMDER başkanı sayın Saruhan Günaydın başta olmak üzere yaptıkları duyuru ve organizasyonlarla birçok kurum ve kuruluşun, operatör ve iş makinalarının bölgeye zamanında intikali noktasında yoğun bir çaba sarf edildi.

Sektörün dernek başkanlarından gelen çağrılara zamanında cevap vererek, bölgeye gerekli cihaz, alet, ekipman ve iş makinalarının hızlıca katılımını sağlayan firmalardan bazılarını saymalıyız. Ascendum, Asko Global-MST, AGL Beton, Arşimet, Başak Karataş Tarım Afetleri, Borusan, Brisa, Ceren Makina, Ceytech Makina, Çatalkaya Makina, Çukurova Grubu, Eferkon Makina, Enka Pazarlama, Gür-İş Holding, Hasel, Herkül Vinç, Hidrokon, Hidromek, Makser Platform, Maats, Macelac, Mekalift, Netmak, Pi Makina, Jungheinrich, Platformder, Putzmeister, Rüzgar Vinç, Sif İş Makinaları, Still Arser, Temsa, Tetaş, Toyota İstif, Tünelmak, Türk Traktör, Uygunlar, XCMG-Xugong-Hp Hakan İş Makinaları, Zoomlion, Fatih Vinç, Bofan Makina, Toro Makina, Macrolift-Çeliker Makina’ya ve ismini gizli tutmak isteyen, yahut sayamadığımız bir çok sektör temsilcisine sektörümüz ve insanlık adına teşekkürü bir borç biliyoruz.

Gün Birlik Beraberlik, Fedakarlık Günüdür

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın