Her Dalda Bir Başarı Hikayesi: Özismak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taner Yazıcı, SMZ markasıyla ürettikleri akülü çekicilerin Toyota Boshoku Türkiye’nin tesislerinde kullanılmaya başladığını aktardı. Yazıcı konuşmasında, daha temiz bir dünya ve daha düşük karbon izi hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını vurguladı.

Bugün ülkemiz savunma sanayiinin en önemli, en stratejik parçası haline gelen insansız hava araçlarının çekicilerini üreten Özismak, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda boy gösteren tramvaylar, servis araçları, karavanlar ve otomatik otopark sistemleri üretmektedir. Çorlu tesislerinde, birçok kalemde birbirinden başarılı projelere SMZ markasıyla hayat veren Özismak, yılların duayen sanayicisi Sönmez Yazıcı önderliğinde yüz yirmi kişilik bir ekibe sahip. Aynı zamanda Özismak, bugün dünyada forklift pazarının en önemli oyuncularından HELI Forklift markasının da Türkiye distribütörü konumunda.

Geçtiğimiz günlerde Özismak, Toyota Boshoku Türkiye’nin tesislerinde, iki bina arasında yük taşıma amacıyla kullanılmak üzere akülü çekicilerini teslim etti. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Özismak Genel Müdür Yardımcısı Taner Yazıcı şunları söyledi:

“Bir projemizi daha başarıyla sonuçlandırdık. Toyota Boshoku Türkiye firmasının sürdürebilirlik hedefleri doğrultusunda talep ettikleri iki fabrika arası yük taşımada kullanılacak SMZ akülü çekici ve römorkumuz faaliyetine başladı. Birinci hedefimiz forklift ile yükleme operasyonunu ortadan kaldırmaktı, bunu özel olarak tasarladığımız yer seviyesine alçalıp yükselebilen, otomatik rampalı römorkumuz ile başardık. İkinci hedef ise bu römorkun akülü bir çekici ile iki fabrika arasında sevkiyatını yapmaktı. Bunun da 12 ton kapasiteli akülü çekicimiz ile başardık. Ana hedef daha temiz bir dünya, daha düşük karbon ayak izi ve südürübilirlik! Daha düşük karbon ayak izini sağlayarak, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma hedefimize bir adım daha yaklaştık. Böyle bir projenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Projede emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma ve ayrıca bizi bu projede partner olarak seçtikleri için Toyota Boshoku Türkiye ailesine çok teşekkür ederim.”

Özismak neler yapıyor?

1992 yılında küçük bir işletme olarak iş hayatına başlayan Özismak, bugün forklift distribütörlükleri yanı sıra farklı konularda SMZ marka ile birçok makinenin imalatını gerçekleştiren ve firmaların ihtiyaçlarına özel çözümler üreten bir mühendislik firmasıdır.

İkitelli O.S.B. ‘de 3.000m2 kapalı alan, Çorlu-1 O.S.B.’ de bulunan 16.000m2 kapalı alan, Bursa’daki fabrikamızda 2.500 m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 21.500 m2 kapalı alanda 120 personel 20 mühendis ile üretim yapmakta.

HELI forkliftlerin 2000 yılından beri Türkiye genel distribütörlüğünü yapmakta olan firma aynı zamanda elektrikli 1 tondan 10 tona kadar forklift, 1 tondan 5 tona kadar istif makinesi,1 tondan 15 tona kadar transpalet, 1 tondan 50 tona kadar çekici, 1 tondan 50 tona kadar hidrolik makaslı ve dikey yük platformları ithalatları ve imalatları gerçekleştirmektedir. Tamamı ihraç olan otomatik otopark sistemleri üretimi yapmaktadır. Tekstil makineleri üretimi, karavan üretimi, ve diğer sektörlere ait özel projeler ve aynı zamanda Bursa’da devam eden elektrikli kargo aracı (pikap) ve binek araç projeleri de sürdürmekte olduğu faaliyetlerdendir.” █

Her Dalda Bir Başarı Hikayesi: Özismak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın