Hyster, Sunlight Li-ion’i Sunuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hyster, müşterilerine uygulamaları için en iyi akü teknolojisini seçmeleri için daha fazla yol sunmak açısından artık belirli Hyster forkliftleri ve depo elleçleme ekipmanları için Sunlight Group lityum iyon akü seçeneği sunuyor.

Belirli 24V, 48V ve 80V forkliftler ve depo elleçleme ekipmanları için mevcut olacak olan Sunlight Li.ION FORCE aküler, akü yönetimini optimize etmek için CANbus iletişim sistemi aracılığıyla forklifte tamamen entegre haldedir. Ek olarak, Sunlight Li.ON FORCE akülerde yerleşik olarak, dünyanın her yerinden uzaktan erişim ve bilgi sağlayan yenilikçi GLocal Bulut Yönetim Sistemi bulunmaktadır.

Sunlight Grubu Aküler, özellikle yiyecek, içecek ve ilaç üretimi gibi hijyenin öncelikli olduğu yoğun ve çok vardiyalı operasyonlar için çok uygundur. Sunlight Li.ION FORCE akülerde gaz emisyonu ortaya çıkmamakta olup, asit dökülme riskinin olmaması onları ‘temiz’ bir güç seçeneği haline getirmektedir.

“Doğru uygulamada lityum iyon akülere geçişin çalışma süresini ve verimliliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabileceğini” söyleyen Hyster Europe Ticari Satış Sonrası EMEA Direktörü Paul Wells şu şekilde devam ediyor: “Tek bir lityum iyon akü, birden fazla kurşun-asit akünün yerini alarak, şarj alanını boşaltabilir ve ayrıca kullanım süresini en üst düzeye çıkarmak ve genel maliyetleri azaltmak için molalar sırasında şarj etme olanağı sağlar.”

Uygulamaya bağlı olarak, tek kullanımlık bir lityum iyon akü, forkliftin iki veya üç vardiyada kullanılmasını sağlayabilir ve uygun, kısa süreli şarj süreleri akü ömrünü etkilemez.

Ek olarak, lityum iyon aküler, geleneksel kurşun asitli akülere göre daha hızlı şarj alma yeteneğine sahip olup, entegre lityum iyon gücüyle pil değişimi gerekmediğinden, daha yüksek çalışma süresini destekleyebilir.

Hyster ekipmanlar için mevcut olan yeni Sunlight Li.ION FORCE aküler, tüm hücrelerin her zaman eşit şekilde şarj olması adına aktif dengeleme sistemiyle tasarlanmıştır ve hızlı şarj özelliğine sahiptir. Hızlı şarj seçeneği de mevcuttur.

Şarj yönetimi stratejilerini desteklemek ve planlanmayan arıza sürelerini önlemeye yardımcı olmak için Sunlight Li.ION FORCE akülerde şarj durumunu gösteren bir deşarj göstergesi bulunmaktadır. Sunlight Group’un Glocal bulut tabanlı telematik sistemi, WiFi/GSM aracılığıyla akü verilerinin gerçek zamanlı izlenmesinin yanı sıra, uzaktan bakıma izin veren pil parametreleri hakkında bilgi sağlamaktadır.

Aküler, Hyster forkliftin CANbus iletişim sistemi ile entegre olduğundan, akü performansını ve ömrünü optimize etmek ve hata raporlaması sağlamak mümkündür.

Paul, “Sunlight Li.ION FORCE aküler ayrıca bakım gerektirmeyen ve sulama gerektirmeyen bir tasarıma sahip olduğundan, uygulamalarda genel bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olduğunun görülebildiğini” söyleyerek şöyle devam ediyor: “Yalnızca yıllık kontrol gerekmekte olup, modüler tasarım, servis müdahalelerini oldukça verimli hale getirmektedir.”

Sunlight Li.ION FORCE aküye sahip Hyster forkliftler ile çok çeşitli diğer akü seçeneklerini artık yerel Hyster dağıtım ortaklarının küresel ağından edebilirsiniz.

Hyster, Sunlight Li-ion’i Sunuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın