İŞİM, Rusya’da Özgün Teknolojileri Temsil Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) 33 üyesiyle Rusya CTT Expo Fuarı’na katıldı. İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşe Saraçoğlu, “Türkiye’de sektöre kazandırdığımız modern teknolojik değerlerimizi bu pazarda etkin olarak kullanmayı amaçlıyoruz. Özgün teknolojilerimizle iş ve inşaat makineleri ihracatımızı yükselterek, ülkemize daha fazla katkı sağlayacağız.” dedi.

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) inşaat, özel ve ticari ekipman, makine ve taşıtlar, yedek parça, inşaat makinelerine yönelik teknoloji ve yenilikçi çözüm alanlarında sektörün dünyadaki önemli etkinlikleri arasında yer alan Rusya CTT Expo fuarına stantlı katıldı.
Türkiye, Rusya ve Çin’den katılımcıların yoğunlukta olduğu fuarda İŞİM üyesi 33 firma kendi ürünlerini sergilerken İŞİM’de standında üyelerinin imkan ve kabiliyetleriyle iş birliği potansiyellerini tanıttı.
Türkiye’den 100 firmanın katılımcı olduğu CTT Expo’da, Türkiye Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar Ticaret Başmüşaviri Çiğdem Şamiloğlu Erkoç ve Ticaret Müşaviri Ömer Kerman İŞİM standını ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Büyükelçi Samsar, Türk firmalarının düzenli bir şekilde fuarda birlikte yer almalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek firmalara başarılar diledi.
İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayşe Saraçoğlu ve İŞİM Koordinatörü Fevzi Gökalp, küme üyelerinin stantlarını ziyaret ederek fuar hakkındaki değerlendirmelerle birlikte üyeler arası iş birliği ve paylaşımları artıracak çalışmaları planladılar.
“Kuvvetli ortak yatırım imkanı görülüyor”
CTT Expo’nun İŞİM üyeleri için verimli olduğunu ve ileriye yönelik dönüşlerin de olumlu olacağı tahminini paylaşan İŞİM Başkanı, şunları söyledi. “Ekonomik ve Ticari iş birliğimizin, Rusya Federasyonu’yla ilişkilerimizin itici gücünü oluşturuyor. Rusya’nın en önemli dış ticari partnerlerinden biri Türkiye. İki ülke arasındaki karşılıklı yatırımlar giderek artarken; gelecekte de oldukça kuvvetli ortak yatırım imkanları görülüyor. Bugüne kadar Rusya’ya yönelik müteahhitlerimizin gerçekleştirdiği toplam proje bedelinin yaklaşık 75.7 milyar dolar olduğu dikkate alırsak ve Türk müteahhitlik sektörünün dünyada 3. sırada olmasında Rusya ile iş birliğinin önemini de unutmamalıyız.
Bu bağlamda iş ve inşaat makineleri sektöründe de Rusya ile Türkiye arasındaki iş birliği ve ihracatın gelişeceğini tahmin etmek zor değil. Türkiye’de sektöre kazandırdığımız modern teknolojik değerlerimizi bu pazarda etkin olarak kullanmayı amaçlıyoruz. Özgün teknolojilerimizle iş ve inşaat makineleri ihracatımızı yükselterek, ülkemize daha fazla katkı sağlayacağız.”

İŞİM, Rusya’da Özgün Teknolojileri Temsil Etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın