İTÜ ARI Teknokent Girişimleri CES 2024’e Çıkartma Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de teknoloji girişimciliğini geliştirmek, yaymak ve globalleştirmek adına çalışmalar yürüten İTÜ ARI Teknokent’in 33 girişimi, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024’e katıldı. 150’nin üzerinde ülkeden teknoloji şirketinin katılımıyla ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen etkinlikte İTÜ ARI Teknokent girişimleri, geleceğin teknolojilerini fuara gelen katılımcılarla buluşturdu.

Türkiye’de teknoloji girişimciliğini geliştirmek, yaymak, teknoloji transferine yardımcı olmak, globalleştirmek ve yüksek/ileri teknoloji sağlayacak yabancı sermayenin ülkeye girişini hızlandıracak teknolojik altyapıyı sağlama hedefleriyle 2002 yılından bu yana çalışmalar yürüten İTÜ ARI Teknokent, teknoloji girişimciliği alanında ulaştığı yerel ve global başarılarla ülkemizin adını global girişimcilik arenasında duyurdu. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında Kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, UBI Global tarafından “Dünyanın En İyi Kuluçka Merkezi” seçilen İTÜ ARI Teknokent’in girişimleri teknolojilerini tüm dünyaya tanıtıyor. Bu yıl 9-12 Ocak tarihlerinde düzenlenen CES 2024’te; yapay zekadan, otonom araçlara, sürdürülebilirlik için teknolojiden siber güvenliğe kadar birçok başlık ele alınırken, İTÜ ARI Teknokent girişimleri birçok farklı kategoride geliştirdiği inovatif ürünlerini tüm dünyayla buluşturdu. İTÜ ARI Teknokent girişimlerinden bazıları Türkiye pavilyonunda ürün ve teknolojilerini katılımcılarla buluştururken, globalleşen ileri aşama girişimler teknolojilerini kendi stantlarında tanıttı.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2024’e İTÜ ARI Teknokent girişimleri ile birlikte katılım sağlayan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, ‘’İTÜ ARI Teknokent‘i kurgularken, sinerji dolu bir ekosisteme dönüşmesini hayal etmiştik. Bugün geldiğimiz noktada hayallerimizin çok daha ötesine taşıdık bu yapıyı; sinerji dolu olmasının yanı sıra, global, öncü, ülkenin bayrağını yurt dışında aldığı başarılarla taşıyan bir Teknokent’e dönüştük. CES gibi global etkinliklerde hem İTÜ ARI Teknokent olarak hem de girişimlerimizle yer almanın çok önemli geri dönüşleri olduğunu gözlemledik. Ülkemizin teknoloji girişimleri gerçekten dünya klasmanında ve CES gibi etkinlikler bunu kanıtlamanın/kendini göstermenin çok önemli bir sahnesi. Bugün burada İTÜ ARI Teknokent’in farklı girişimcilik programlarından girişimler var. Bu her programımızın kendi içinde ne kadar başarılı olduğunun kanıtı‘’ açıklamalarında bulundu.

Ülkemizin Teknoloji Gücünü Tüm Dünyaya Tanıtıyorlar
Farklı sektörlerdeki teknolojik girişimleri destekleyerek, onların ölçeklenebilir bir iş modeline sahip ve global startup’lar olmaları için çalışmalar yürüttüklerine değinen Dikbaş; ‘Ülkemizin teknoloji gücünü dünyanın bir diğer ucunda, dünyanın en büyük etkinliklerinden birinde göstermemiz paha biçilemez.’’ ifadelerini kullandı.
Bu yıl CES’te yer alan İTÜ ARI Teknokent girişim ve firmaları ise şöyle:
Archi’s Academy, Arkerobox, Büyütech, Co-one, Driven AVS, Efilli, etasin.com, FanSupport, From Your Eyes, Gokido, Hergele, IDD Consultancy, Kozalak, Link Robotics, MediTechLabs, MIOTE, Mimiq, MyndPlay, Newky, NuManufacturing, PeerBie, PicoBricks, Pina Minds, Printive, Pulsetto, RePG Energy, Rownd Precision Industry, Smellive, Teleporter Vivoo, WearTechClub, Wyseye, Yuppy Games. █

İTÜ ARI Teknokent Girişimleri CES 2024’e Çıkartma Yaptı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın