Marble İzmir Yine Zirvede

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl 29. kez kapılarını açan Marble İzmir – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı yoğun ilgi gördü. 150 bin metrekareyi aşan alanda, 131’i yabancı, bin 14 katılımcının yer aldığı Marble İzmir’i, 150’ye yakın ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce kişi ziyaret etti.

Dünyanın en büyük doğal taş fuarı Marble İzmir, ilk iki gününde gördüğü büyük ilgiyle dikkat çekti. Devlet kurumları, ülkemizin dört yanından valilikler, yerel yönetimler, ihracatçı birlikleri, dernekler ve sektör temsilcileri de katılımcıları ziyaret ederek fuara katılım, ihracat görüşmeleri, sektörde yaşanan son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Bin 500’e yakın doğal taşın yer aldığı blok alanında da ürünlerin çoğu satıldı. Doğal taş ve makine firmaları da iş bağlantıları kurup milyonlarca liralık anlaşmalara imza attı.

Marble İzmir için ABD, Orta Doğu ile Asya ve Avrupa bölgelerindeki ticari ataşeliklerle iş birlikleri yapılırken fuara dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçiler yer aldı. Ticaret Bakanlığı’nın ihracata yönelik destekleriyle Ege Maden İhracatçıları Birliği, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile ortak yürütülen üç farklı alım heyeti programı düzenlendi. Bu programlar kapsamında hedef ülke olarak belirlenen Birleşik Krallık, Güney Kore, Fransa, İtalya, Bahreyn, Mısır, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Umman, Katar, Kuveyt ve Azerbaycan’dan sektör profesyonelleri ağırlandı. Fuar süresince, katılımcı firmaların müşterilerle hızlı ve etkili biçimde görüşmesi sağlandı. Ayrıca, Avustralya’dan İtalya’ya, ABD’den Çin’e kadar dünyanın her kıtasındaki toplam 59 ülkeden, binlerce kişi de fuarı ziyaret etti.

20 ülkeden 131 yabancı, 47 ilden 883 yerli toplam bin 14 katılımcının yer aldığı Marble İzmir’de, doğal taş ve ürünleri ile madencilik sarf malzemeleri, fabrika ve atölye sarf malzemeleri, madencilik makineleri, iş makineleri ve ağır ekipmanlar, fabrika ve atölye makineleri, çevre koruma, geri dönüşüm ve kazanım sistemleri, sektörel kuruluşlar, bilgi işlem ve yazılım firmaları, nakliye ve lojistik hizmetler, finansman ve kredilendirme hizmetleri, kamu ve resmi kurumlar, dernek, birlik ve STK’lar, medya kurum ve kuruluşları yer aldı. Marble İzmir, sektöre ve yan sektörlerine, ihracata, istihdama katkı sağlamasının yanı sıra önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da turizmden konaklamaya, ulaşımdan yiyecek içecek sektörüne kadar birçok alanda kent ve ülke ekonomisine pozitif etki sağladı. Fuar nedeniyle kente gelen yerli, yabancı katılımcı ve ziyaretçiler, İzmir’de Marble bereketini hissettirdi.

İstif Makinaları Görücüye Çıktı

Her yıl olduğu gibi fuarın açık alanında yine iş ve istif makinaları görücüye çıktı.Yerli gururumuz Hidromek başta olmak üzere Türkiye istif sektörünün birçok markası ürünlerini sergilediler.

Un Forklift Türkiye Standı’nın sektör takipçilerinden birçok önemli isim tarafından ziyaret edildiğini gördük. Antalya bayi toplantısı ve yeni ürün sunumlarından sonra Bahadır Adiloğlu ve ekibinin başarılı bir fuar organizasyona imza attığını gözlemledik.

Önermak da her yıl olduğu gibi fuarın dikkat çeken oyuncularından biri oldu. Birçok farklı katagoride ve markada ürün sergilemeyi tercih eden Önermak, Mega marka forkliftleri ilk kez sektör takipçilerinin beğenisine sundu.
Hyster ve Yale distribütörü TSM Global de son derece şık bir stand tasarımı ile ziyaretçilerini ağırladı. █

Marble İzmir Yine Zirvede

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın