Meka Lift Alaşehir Ve Sapanca Fuarlarındaydı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihlerde yapılan Alaşehir ve Sapanca fuarlarına katılım sağlayan Meka Lift Genel Müdürü Mehmet KARAKAYA ile Sapanca Gölü kıyısında yapılan PSB Anadolu peyzaj, süs bitkileri, bahçe ve ekipmanları fuarındaki standlarında ziyaret ederek sizler için bir söyleşi gerçekleştirdik.

Meka Lift’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karakaya ile birlikteyiz.

Merhaba Mehmet Bey, son dönemde fuarlara katılımınız dikkat çekiyor. 2022 Komatek Antalya fuarında görkemli bir fuar başlangıcı yapmıştınız. Sonra adınıza Alaşehir tarım fuarında rastladık. Alaşehir’e katılım amacınız neydi?
Sizler biliyorsunuz ki Manisa Alaşehir’leyim, bundan mütevelli kendi memleketimizde yapılan üzüm festivaline sponsor olmak ve distribütörlüğünü yapmış olduğumuz birkaç markadan biri olan KATO mini ekskavatörün tanıtımını yapmaktı. Açıkçası bu yıl olan makine ve tarım fuarlarının hemen hemen birçoğunda bulunduk; Aydın Söke Tarım fuarı, İstanbul Platform Derneği Makine fuarı, Konya Tüyap Tarım fuarı, Sapanca PSB Anatolia Peyzaj fuarı gibi..

Alaşehir’den ne gibi izlenimlerle İstanbul’a döndünüz?
Stant ziyaretlerinden oldukça memnun kaldık, beklediğimizin çok üzerin de ziyaretler aldık. Markamıza olan güvenimizi orada da teyit ettik. Bölgede damlama yönetimiyle sulama sistemlerinde mini ekskavatörün ihtiyaç duyulduğunu ve talep olmasından dolayı müşterilere makineleri duyurmuş ve tanıtmış bir şekilde mutlulukla ayrıldık.

Sektörümüzü ilgilendiren önemli fuarlar söz konusu İstanbul WIN, İzmir Mermer fuarı gibi. Genel olarak fuarlarla ilgili görüş ve düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Fuarlar her zaman için ürünleri tanıtmak ve potansiyel müşteriyle ticari dostluk kurmak için açılan büyük bir Pazardır. Bu sebepten daha da çok fuarlara katılmak hedefimiz, ne kadar yorucu olsa da güzel dönüşler almak bizleri mutlu ediyor günü sonunda.

7-10 Eylül’de Sapanca’da PSB Anatolia fuarına ürünlerinizle katılımınızı gördük. Bu fuara katılım amacınız neydi? Beklentileriniz ne ölçüde karşılık buldu?
Evet Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları Ve Ekipmanları Fuarı yapıldı ve burada peyzajcılara dokunmak ve talepleri doğrultusunda uygun makinelerimizi sunmak istedik. Beklentilerimizi çok güzel karşıladı diyebilirim.

2022 ve 2023 yılı için başka fuar programlarınız olacak mı?
Meka Lift olarak sektörümüzü güzel takip ediyoruz, ekibimiz bu konuda çok iyi. Uygun olan her fuar ve platformda müşterilerimizle buluşmak için katılacağız.

Meka Lift olarak Kato gibi ö nemli markayı temsil ediyorsunuz. Bu markaların sektör takipçileri tarafından yeteri kadar bilindiğini düşünüyor musunuz?
KATO firması 1895 den bu yana mini ekskavatör ile pazarın öncüsü bir markadır bu yüzden gelen kişiler bilinçli bir şekilde geliyor ve hatta Kato markasını görünce sevinenler de var tabii. Böyle köklü markayı biz de Meka Lift olarak pazarda daha da ileriye taşıyacağımızın inancında ve bilincindeyiz. Bu sebepten Tarım – Peyzaj – Hayvancılık – Yol yapı çalışma – İnşaat gibi fuarlarda da aktif olarak yer alıyoruz, almaya da devam edeceğiz.

Meka Lift ailesine yeni markalar eklenecek mi?
Biz katıldığımız fuarlarda ihtiyaçları, talepleri de dinliyoruz. Her zaman yeni sürprizler olabilir. Zaten hedefimiz sektörümüzde ki müşterilerimizi can kulağı ile dinleyip, doğru tespiti yapıp pazara hitap etmek.

Eklemek ve değinmek istediğiniz başka bir konu var mı ?
Önümüzdeki yıllarda Kato’ nun eski bilinirliğini Pazar da ki yerini alması için tüm gücümüzle mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.

Meka Lift Alaşehir Ve Sapanca Fuarlarındaydı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın