Motobike Fuarı’na Altınboğa ve Runhorse İşbirliği Damga Vurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altınboğa, Çinli mini taşıyıcı ve araba markası olan Runhorse’la Motobike Fuarı’nda görücüye çıktı. Altınboğa Y. K. Başkanı Şenol Demirağ, Runhorse CEO’su Wenbo Wang ve Runhorse Dış Ticaret Sorumlusu William Huang, dergimize özel açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin en önemli motorlu taşıtlar, motosiklet ve bisiklet fuarı olan Motobike Fuarı, İFM İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fuarda Harley Davidson, Castrol, Continental, İnci Akü, Billas gibi birçok tanıdık marka yer almaktayken, dünyanın dev markaları birbirinden farklı tanıtımlar yaptılar.

Altınboğa ise Çinli mini taşıyıcı ve araba markası olan Runhorse’la fuarda görücüye çıktı. Çok yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Altınboğa standında misafirler ve müşteriler Şenol Demirağ ve ekibi tarafından bilgilendirildi ve birçok satış bağlantısı gerçekleştirildi.

Altınboğa’nın yurt dışından da misafirleri vardı. Runhorse Genel Müdürü Wendo Wang, Runhorse Dış Ticaret Müdürü William Huang ayaklarının tozuyla dergimizin sorularına içtenlikle cevap verdiler. Biz de İstif Material Handling Dergisi olarak Şenol Demirağ ve misafirleriyle yapmış olduğumuz röportajı sizlere sunuyoruz.

Wenbo Wang / Runhorse Genel Müdürü

2 yıldır Altınboğa ile iş birliği halindeyiz. Ürettiğimiz ürünlerde hedef pazarlar olarak hızlı teslimat yapan yiyecek içecek firmalarını, nakliye firmalarını, lojistik firmalarını, kargo firmalarını ve diğer birçok sektörü hedefliyoruz. Avrupa, Amerika, Japonya hedef pazarlarımız konumundalar. Altınboğa’nın bütün Avrupa ülkelerinde bayileri var. Altınboğa ile Türkiye’de büyümeyi planlıyoruz.

Biz, 1999 yılında kurulan bir firmayız. Çin’de elektrikli ve benzinli araçlar üretiyoruz. Elektrikli araçları ihraç ediyoruz. Çin’den binlerce elektrikli araç üreten var, rekabet yüksek. Türkiye nüfusu oldukça yüksek ve potansiyel içeriyor. Türkiye’nin bu gibi araçlara ihtiyacı var. Bu nedenle satmak için oldukça uygun bir ülke. Geçen sene 5 milyondan fazla Çin’den ihracat oldu elektrikli araç konusunda.

3 tekerli ve 4 tekerli, yüzde yüz elektrikli araçlarımız var. Seçenekler olarak bunlarda da lityum akü ve jel akü seçenekleri sunuyoruz. Tek parça ve küçük olmasına rağmen büyük akülerle aynı gücü sağlayan aküler kullanıyoruz. Bu marka Türkiye için çok yeni. Köklü bir kuruluş olan Altınboğa ile pazarda payımızı çok daha fazla arttırmayı umuyoruz. Altınboğa’nın ticari çevresine ve tanıtım faaliyetlerine güveniyoruz ve bu sayede bilinirliğimizi arttırmak istiyoruz.

William Huang / Dış Ticaret Sorumlusu

Öncelikle Avrupa pazarında çalışıyoruz, Japonya pazarı 2. sırada. Araçlarımızı iki türe ayırabiliriz: binek olanlar ve nakliye tipi olanlar. 3 tekerli ve 4 tekerli elektrikli araçlarımız var. Avrupa uyum sertifikalı tüm ürünlerimiz 330 kilo kısa araçlar, 500 kilo uzun araçlar taşıma kapasitesine sahip. Bizi neden tercih etmeliler? Çünkü 20 yıldan fazla iş tecrübemiz var ve sürekli araştırma geliştirme yapıyoruz. Araçlarımıza güveniyoruz, kalitesine güveniyoruz. Ayrıca en iyi yanlarımızdan biri güvenilir partnerlerle büyük, partnerlerle çalışıyoruz. Burada, bu fuarda olmaktan mutluyuz ve araçlarımızı Türkiye kullanıcılarına sunmaktan mutluyuz. Umarım daha büyük başarılara imza atacağız.

Şenol Demirağ / Altınboğa Yönetim Kurulu Başkanı

Şu an satış ofisimiz var Kağıthane’de. Ayrıca fabrikamız var. Büyük ve çok tanınan bir firma Runhorse. Bu tip taşıma araçlarıyla ilgileniyoruz. Hedefimiz Kırklareli tarafında bir üretim, yatırım yapmak. Çünkü dışarıdan getirmek konusunda vergiler çok yüksek. Yerli üretime 500 adetle başlamak istiyoruz. İlk planda bu adetleri Türkiye’de satışa çıkarmak istiyoruz. Daha sonra Balkanlarla başlayarak yurt dışına buradan ihracat yapmak istiyoruz. Kırklareli’nde şu anda bizim yaptığımız çekicilerle ilgili zaten fabrikamız var. Bu fabrikayı genişletip bu tip araçları da yapmak istiyoruz. Runhorse’un CEO’su Wang anlaşmayı daha da geliştirmek istiyor. Diyor ki: “Türkiye’ye parçaları gönderip burada montajlamasını da yapmak istiyoruz. Şu anda taşıyıcı grubuyla başlayacağız. Daha sonra tüm araçlarımız ve hatta akülerimizi de Türkiye’de yapmak istiyoruz.” Yüksek teknoloji akülerimizi şu anda kendimiz yapıyoruz. █

Motobike Fuarı’na Altınboğa ve Runhorse İşbirliği Damga Vurdu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın