STILL RXE 10-16C’yi Piyasaya Sürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

STILL UK, sınıfının en çok satan elektrikli forkliftlerinden biri olan son derece başarılı STILL RX 50’nin halefi olan RXE 10-16C’yi piyasaya sürdü.
Yeni RXE 10-16C, kurşun asit veya lityum iyon akülerle çalışan elektrikli forklift ailesinin en küçük üyesi olarak geliyor. En dar alanlarda 1,6 tona kadar yükleri taşırken sürüş konforu, manevra kabiliyeti ve güvenlik arasında doğru dengeyi sağlar.

RXE 10-16C İşler dinamikleştiğinde bile. Bu kompakt araç, standart olarak kanıtlanmış Viraj Hız Kontrolü ile donatılmıştır. Bu, biraz daha dar olan virajlarda bile sizi her zaman güvenli bir şekilde yolda tutar.

Yüksekliği iki metrenin biraz altında ve genişliği bir metreden az olan üç tekerlekli denge forklifti, çok hassas direksiyon sayesinde depodaki kapılardan veya dar koridorlardan güvenle geçer.
RXE 10-16C, yüklendiğinde 12,5 km/sa azami hıza sahip olduğu için güçten de yoksundur. Güvenlik için, özellikle dar alanlarda manevra yaparken, Viraj Hız Kontrolü yardımı standart donanım olarak gelir.

STILL GmbH’de elektrikli forkliftler için ürün uzmanı olan Jürgen Wrusch şunları söylüyor: “Kompakt boyutlarına rağmen, RXE 10-16C yarım tonu hiç çaba harcamadan neredeyse yedi metre yüksekliğe kaldırıyor.

“Bu, küçük bir forklift için çok etkileyici bir başarı. Bu, özellikle düşük ağırlık merkezi ve ince kaldırma direğinin ekstra sağlam tasarımı sayesinde mümkün oluyor.”
RXE 10-16C, yarım tonu neredeyse 7 metreye kaldırır. Bu, özellikle düşük araç ağırlık merkezi ve direğin ekstra sağlam yapısı ile mümkün olmaktadır.
Diğer güvenlik özellikleri, sürücüye yakındaki insanları veya nesneleri mümkün olan en iyi şekilde sunan koruyucu tavan çubuklarını içerir.
Güvenliği artırmak için Güvenlik Işığı 4Plus aydınlatma, kaldırma yüksekliği göstergesi, denge asistanı veya aşırı yük algılama gibi donanım seçenekleri de mevcuttur.
Yeni forklift, gücünü FM-X istif aracını temel alan 24 volt teknolojisindeki bir arka tekerlek, üç fazlı AC sürücüden alıyor. Önemli bir avantaj, direksiyon zincirinin, bakım maliyetlerini azaltan hidrolik dişli direksiyon ile değiştirilmesidir. Arka karşı ağırlık da artık sürüş kontrolü de dahil olmak üzere elektrik sistemi için daha fazla alan sunuyor.
Kurşun asitli akülerle çalışan bir RXE 10-16C için şarj erişimi kolaydır ve RX 50’de olduğu gibi akü değişiklikleri bir forklift aracılığıyla yandan yapılır. RX 50’deki mevcut kurşun asitli aküler, yalnızca akü fişinin değiştirilmesiyle yeni RXE’de kullanılabilir.

Doğal olarak, RXE 10-16C, entegre hızlı şarj erişimine sahip bir Lityum İyon Hazır seçeneği ile mevcuttur. STILL Li-Ion akü de sonradan takılabilir.
RX ailesi geleneğini takip eden RXE 10-16C, büyük kardeşlerinden yüksek ergonomik standartları, yenilikçi işletim konseptini ve tüm ilgili bilgileri ve performans fonksiyonlarını görüntüleyen akıllı STILL Easy Control araç bilgisayarını miras almıştır.
Bu, operatörlerin farklı yük sınıfları arasında kolayca geçiş yapabileceği anlamına gelir çünkü sürücüler, STILL elektrikli forkliftlerin tüm serisindeki kontrol işlevlerine aşinadır

STILL RXE 10-16C’yi Piyasaya Sürdü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın