UMAT Antrepoları, yeni yatırımlarla sektördeki gücünü artıracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin en büyük ortak olduğu ve yönetiminde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın da bulunduğu Umumi Magazalar Türk A.Ş. Mersin şubesine yapmayı planladığı yeni antrepo yatırımlarıyla bölgede rekabetçi yapısını güçlendirmei hedefliyor.

Umumi Magazalar Türk A.Ş’nin (UMAT)  kurulan ilk şubesi olma özelliğini taşıyan Mersin Şubesi’ne  yeni dönemde yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi verildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin  (TOBB)  yüzde 56 oranla en büyük hissedar olduğu ve Türkiye’deki  bazı oda ve borsaların da ortaklar  arasında yer aldığı UMAT A.Ş.’nin Umumi Magazacılık yapmak üzere  1937 yılında Mustafa Kemal  Atatürk’ün talimatıyla kurulduğu belirtilen açıklamada,ilk şubesini de Mersin’de  açtığı kaydedildi.

Açıklamaya göre ,umumi magazacılık faaliyetlerinin yanı sıra ticari faaliyetlere  yönelerek 1986’dan itibaren mevcut depolarında antrepoculuğa başlayan UMAT A.Ş. Mersin şubesine  yapmayı planladığı yeni antrepo yatırımlarıyla bölgede rekabetçi yapısını güçlendirmeyi hedefliyor.Önümüzdeki süreçte bir taraftan mevcut antreponun modernizasyonu yönünde adım atılırken diğer taraftan 10 dönümlük arazi üzerine yeni bir antrepo ya da silo yatırımı planlanıyor.

Mersin’in yanısıra İzmir ve İskenderun’da da faaliyet gösteren UMAT A.Ş. Antrepoculuk faaliyetlerini giderek genişletirken bugün toplam 56 bin 791 metrekare kapalı alana sahip antrepolarında tecrübeli kadrosu,modern ekipmanları ve yıllardır sağladığı güven duygusuyla ithalatçılara hizmet veriyor.

Diğer taraftan ticari faaliyetlerini de her geçen gün geliştiren UMAT A.Ş. ithalat ve ihracatta ülke ekonomisinde önemli katkı sağlıyor.

DÖKME YÜK’E YOĞUNLAŞACAK

MTSO’dan yapılan açıklamada dış ticaretteki gücüyle öne çıkan Mersin’deki etkinliğini ise önümüzdeki süreçte daha da arttırmak isteyen UMAT A.Ş.’nin  paralelinde bölgedeki hizmet kalitesini arttırmakta kararlı olduğu ifade edilerek “Karacailyas ve Taşkent antrepolarıyla hizmetlerini sürdüren firma,Karacailyas gümrüklü A tipi Genel antreposu ise 5 bin kapalı  metrekare kapalı  alanda hizmetini sürdürüyor.

Çalışmaların 12 kişi ile devam ettiği antrepolarda soğuk hava dışında her türlü ürün grubuna hizmet veriliyor.limana yakınlığının getirdiği avantajının yanı sıra sağlayacağı fiyat avantajlarıyla da firma lojistik yarışında  bir adım öne çıkmayı hedefliyor.

UMAT Antrepoları, yeni yatırımlarla sektördeki gücünü artıracak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın