Yazılı Basında Yarım Asır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1970 yılında bir yerel gazetede başladığım meslek hayatımı 1997 yılında çalıştığım ulusal gazetenin patronunun ekonomik krize girmesiyle sonlandırmıştım. Gazetecilikte tam 27 yılım geçti. Bu süreçte krizler gördük, çok sıkıntılar yaşadık. İzmit Seka kağıt fabrikasının önünde gazete kağıdı almak için günlerce sıra beklediğimiz günler, belleğimize yine mutlu bir anı olarak kazındı.

1998 yılının Eylül ayında yani koskoca 23 yıl evvel sektörel yayıncılığa geçiş yaparak, Türkiye’nin forklift ve İstif makinaları sektörüne yönelik yayın yapan ilk dergisi Material Handling’i sektöre kazandırmanın mutluluğunu yaşadım. Bu süreç içerisinde de ekonomik krizler gördüm, yaşadım ama yine de ileriye hep umutla bakarak…“Bu günlerde geçer “ dedim.

Şimdi Bir sayı evvel bastığımız dergi ile şu anda elinizde bulunan 100’ncü sayılı dergimizin basım maliyeti arasında yüzde yüz farkı görünce “ Bu günlerde geçer… ama nasıl geçer “ diye düşünmeye başladım. Eminim ki bir çok sektörde faaliyet gösteren firmalarda bu sürecin nasıl ve ne yönde gelişeceğini merak ediyordur.

2’ncisi olmayan sektöre sizde hoş geldiniz.

Uzun zamandan beri Avrupalı ve Uzak doğulu firmaların hegemonyası altında bulunan Türkiye forklift ve İstif makinaları sektöründe bir kabuk değiştirme sürecinin başladığının ilk sinyallerini veren başta Ceytech-Ceylan Grup, Yuntes Grup, Fatinoğlu Holding’den sonra WIN EURASIA fuarında ilk defa görücüye çıkan Simerlift ve imalat için hazırlıklara başlayan Ece Holding ve Niğmer Grup’a hiçbir zaman 2’ncisi olmayan Türkiye Forklift ve İstif makinaları sektörüne hoş geldiniz diyorum.

ECE HOLDİNG, Elektrikli forklift ile sektöre “Merhaba diyecek”

Temelleri 1946 yılında atılan Çorum merkezli olan ECE Grup’un 2006 yılında ECE Grup Şirketleri, ECE Holding çatısı altında birleştirilmiş, 1992 yılında Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ECE, vitrifiye seramik ürünlerinden banyo dolaplarına, armatürden metal aksesuara kadar yaklaşık 15 binin üzerinde ürün çeşidiyle hizmet vermeye başlayan ECE Holding, dört lokasyonda toplam 7 üretim tesisi ile 345.000 m2 açık alan 92.000 m2’lik kapalı alanda üretim yapan ve 1.000 kişilik istihdamdan oluşan bir sanayi grubudur. ECE Holding’in amiral gemisi konumundaki ECE Banyo; 44 ülkeye ihracat yapan ve yurt içinde 205 bayiden oluşan dağıtım kanalı ile müşterilerine ulaşıyor.

NİĞMER GRUP’ dan Elektrikli ve Dizel forkliftler.

Makine sektörüne 2007 yılında Özaslan Makine firmasını kurarak adım atan Niğmer Grup, 2011 yılında Nigsac Yalıtım Ltd. Şti. ile sektöre ikinci firmasını kazandırarak bulundukları bölgenin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve şehirlerinde istihdam oluşturmak için 2016 yılında Niğmer Tarım Makinaları İmalat ve Yedek Parçaları fabrikasını kurarak uzman kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Niğmer Grup İstif makinaları sektörüne dizel ve elektrikli forklift imalatı ile iddialı bir şekilde giriyor. Grup 2021 Şubat ayında dizel ve elektrikli forkliftlerin prototiplerini yapmaya başlayarak Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar test çalışmalarında bulunacak.

Yazılı Basında Yarım Asır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın