O Gerçek Bir Duayen!..

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıl 2003’tü. Maltepe’de butik çalışan bir reklam ajansım vardı. Üç arkadaşımla 2001’de kurduğumuz firma kısa zamanda bir birinden önemli reklam anlaşmaları yapmış ve bir çok firmaya kurumsal çözümler üretmekteydi.

Bir kobi firması olan Baskı Devre o sene atılım yılı olarak belirlemiş ve bizden önemli bir çok sektörel dergiyi belirlememizi ve o dergilerde reklamlarının yayımlanmasını istemişlerdi.

Onlar için iki art direktör arkadaşım Nesibe ve Coşkun’la birlikte ‘’Kinetik konsept : Seasons’’tasarımları çok beğenildi. Ve halen yani 18 yıldır, tablolar halinde firmanın duvarlarını süslemeye devam ediyor o çalışmalar bahsi geçen o firma tüm sektörel dergilere reklam verme kararı almıştı. 13 farklı dergi belirledik. Ve hepsini davet ederek reklam anlaşmaları yaptık.
Dergi temsilcileri sırayla büromuza gelip bizi ziyaret ettiler. Tahmin edeceğiniz üzere Sadi Güler’in çıkarmakta olduğu dergilerden biriydi. Bir gün ajanstayım. Kızlardan birisi iki misafirimin olduğunu haber verdi. Buyursunlar dedim.

Biri esmer bir Anadolu dervişi gibi eski bir pardesüsünü savurarak gösterdiğim yere Bağdat Caddesi tarafında ki cam kenarına oturdu. Diğeri ise her halinden ağırbaşlı, son derece düzgün bir kılık kıyafet takım elbise kıravat her yanından ciddiyet kokan bir adamdı. Beyazlayan gür saçları, gözlüğünün arkasından cömertçe gülümseyen gözlerle bana bakıyordu. Bu karizmatik adam tahmin edeceğiniz üzere Sadi Güler ağabeyden başkası değildi.İşte o gün orada kendisini tanımak bir çok güzel şeyin başlangıcıymış oysa.

Sadi Güler’i, dergilerini çalışmalarını 18 yıldır gıptayla takip ediyordum. Daha ortada doğru düzgün istif makinaları sektörü bile yokken sektörün dergiciliğine soyunmak adeta sektörle birlikte başat düzeyde büyümek her babayiğidin harcı değildi. Vizyon, kararlılık, ileri görüş, sebat ve samimiyet gerektiriyordu.

Sektörde müsbet manada Sadi ağabeyin dokunmadığı bir firma var mıdır? Sanmıyorum.

Sadi Güler’le bu yılın ilk çeyreğinde ortak dostumuz Nejdet beyin ofisinde karşılaştık. O günkü muhabbetimiz daha sonra çok daha farklı bir birlikteliğe evriliverdi.

Sanayi Haber Dergisine 23 Yaşında Bir Ağabey

Yıllardır çalışmalarını ilgiyle takip ettiğim bir duayen Sadi Güler ağabeyle bu yolu birlikte adımlamaya karar verdik. Şu an satırları sayfaları arasında dolaştığınız 99. Sayımız bu birlikteliğin ilk meyvesi oldu. İstif Material Handling Dergisinin İstanbul Maltepe’de bulunan Rev Medya Reklam Yayıncılık Limited Şirketi’nin tasarım ofisinden genel faaliyetleri sürmekteyken Adana’da bulunan mevcut ofis de yine operasyonlarda yer alacaktır.

Diğer bir iştirakimiz olan Mobius Reklam Ajansı bünyesinde çıkan Sanayi Haber dergimiz içinde; 23 yıllık sektöründe öncü bir ağabeyin yani İstif Material Handling dergisinin ailemize katılmış olması iyi oldu, güzel oldu.

Sadi Güler Ağabey’e deneyimlerini, tecrübelerini benden ve ekibimden esirgemediği için bir kez daha huzurlarınızda minnetlerimi arzetmek isterim.
Sadi Güler için ‘’Türkiye İstif Makinaları ve Forklift sektörünün kitabını yazmış adam’’ desek hafif kalır. Haksız mıyım ?

O Gerçek Bir Duayen!..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın