Bir Fuar Günü Rastladım Size!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba aziz ve sevgili okurlarımız, kıymetli sektör takipçileri.
Hatırlanacağı üzere 112. sayımızda Asansör fuarı detaylarına yer vermiştik. Asansör fuarlarında yeni firmalar ve yeni yüzlerle tanışma fırsatı yakalarken bir çok eski dostla da bir araya gelme ve hasret giderme imkanı bulduk.

Yine Mart ayında yurt dışındaki fuarlar çok ilgi çekti. Dubai, Almanya, İngiltere, Amerika ve Panama fuarlarına ülkemizden FKK Güney Oto, Emes Teker, Zoomlion, Hidrokon, Hidromek, ATM Makina, Bms, Rulman Ticaret ve daha yüze yakın Türk firması yurt dışında da sektörümüzü Mart ayı boyunca temsil ettiler.

Nisan sonunda İzmir Mermer fuarı geçen yıl çok hareketli geçmişti. Bu yıl hava şartları da uygun olursa çok daha verimli bir fuar olacağını düşünüyorum sektörümüz açısından. Zira bu yıl istif grubunun ilgisi ve katılımı geçen yıla göre daha fazla. Geçen yıl fuarda dergi dağıtımı yaparken gözlemledik ki sektör temsilcileri olması gereken seviyede değil. Bunu İstif Material Handling Dergisi’ndeki köşemde birkaç kez dile getirmiştim. Dahası Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve İstanbul sektör ziyaretlerimizde müteaddit defalar firma yetkililerine fuarın önemini söylemeye çalıştım.

Gidip görenler bilir. İzmir Mermer fuarı gerçekten çok ciddi bir katılımcının yer aldığı ve dahası dünyanın her yerinden ziyaretçi çeken dinamik bir fuar.

Görüştüğüm birçok firmaya da bunu salık vermiştim. Mermer, ağır tonajlı iş ve o mermeri çıkarırken, işlerken, uygularken, depolarken velhasıl mermerciliğin her safhasından iş makineleri ve istif grubunda ihtiyaç duyulan bir sektör. Oysa istif sektörünün İzmir Mermer fuarına gerekli ilgiyi neden göstermiyor anlayamıyorum demiştim. Galiba bu 2023 Mermer fuarı her zamankinden çok daha hareketli geçecek sektörümüz için. Zira istif sektörüne ayrılan alanlar çok kısa bir zaman içinde doluverdi.

İstif Material Handling Dergisi yine her zamanki ve her sektörle direkt ve dolaylı olarak organize edilen tüm fuarlarda olduğu gibi stand stand dağıtılacak ve katılımcılarla görüşmeler yapacak izlenimlerini kaydedip yayınlayacağız. Ayrıca Mobius Reklam fuar yapım ekiplerimizde birkaç sektör temsilcisinin stand işlerini yaptığından dolayı orada olacaklar.

Nisan ayında Almanya’da yapılacak bir başka sektörümüz açısından önemli bir fuar da Hannover Messe fuarı. Dünyanın en önemli makine fuarlarından olması hasebiyle dikkat ve ilgi çekiyor. Hannover Messe grubu da Almanya fuarlarının tanıtımı için üç aydır istifmeterialhandling.com web sitemize sektörümüze Almanya fuarlarının sesini daha fazla ve gür duyurabilmek adına bizi tercih ettiler. Geçen yıl kısa bir deneme yapmışlardı. Bu sene iş birliğimizin 2023’te altı katına çıkması bizi ziyadesiyle sevindiren bir durum oldu. Akabinde yine Almanya Stutgart’ta 25-27 Nisan 2023’te Logimat fuarı sektörümüz açısından çok güzel gelişmeler vadediyor. Sektörün bir çok temsilcisi de yine Almanya LOGİMAT’ta olacak ve oradan izlenimleri yine sizlerle paylaşacağız.

Sonra İtalya’da SAMOTER 2023 Ulaşım ve Lojistik fuarı ilgililerini bekliyor. Verona’da yapılan fuar her geçen gün önemini daha fazla hissettiriyor.Sonra tekrar ülkemize dönüyoruz. 7-10 Haziran 2023’te İstanbul Fuar merkezimizde Win Eurasia konuklarını ağırlayarak bizler İstif Material Handling Dergisi olarak Rev Medya standında misafirlerimizi ağırlarken ekibimiz hemen her gün standlara ve konuklara dergimizi dağıtacak. Bununla birlikte Mobius Reklam ve fuar ekibimiz ise fuar alanında bulunan on farklı firmanın stand işiyle ilgileniyor olacaklar.

Geçen yıl ki Win İfm’ye yeni geçmesine rağmen önceki yıldan çok daha başarılı geçmişti ancak sektörün bu sene Win’e ilgisi daha çok fazla. Umarız bu ziyaretçi ve sektör temsilcisi sayısına yansır ve sektörümüz adına önemli bir kazanım elde ederiz.

Bir Fuar Günü Rastladım Size!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın