Dijitalleştirilmiş Pil Şarjı Rekabet Avantajı Sağlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijitalleşme, ticari ve endüstriyel sektörlerde yeni fırsatlar doğurmaktadır. Yapay zekâ (AI) veya Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi yeni teknolojilerden yararlanmak, tedarik zincirlerini ve süreçleri daha çevik, esnek ve bağlantılı hale getirebilir. Özellikle intralojistik sektöründe dijitalleşme, daha fazla üretkenlik, daha düşük maliyetler ve sürdürülebilir, verimli depo operasyonu ile sonuçlanmaktadır.

Birçok şirket zaten AI ve Nesnelerin İnterneti ile çalışmaktadır. Akıllıca bağlı tedarik zincirleri, kaynakların daha bilinçli kullanımıyla daha etkin bir şekilde kullanılabilir. Elektrikli forkliftler sözkonusu olduğunda, en son dijitalleştirme ve yazılım çözümleri, gereksiz hareketleri önlemeye ve devam eden işletme maliyetlerini sürekli bir düşüş eğilimine sokmaya da yardımcı olabilir.

Ancak dijitalleşme araçla bitmemektedir. Şarj teknolojisi, iş akışlarını sürekli iyileştirme ve manuel görevleri ortadan kaldırma potansiyeliyle dolu başka bir alan olarak öne çıkmaktadır. Bunu ise Fronius Perfect Charge Stratejik Ürün Müdürü Paul Wagner çok iyi biliyor: “Birçok şirkette intralojistik süreçler karma bir forklift filosu ile yürütülüyor. Buradaki zorluk, kurşun asit ve lityum iyon akülerle çalışan her iki kamyonun da güvenilir bir şekilde kullanıma hazır tutulmasını sağlamaktır. İşte burada Charge & Connect devreye giriyor.”
Şirketler içindeki daha yüksek derecede karşılıklı bağlantı, büyük miktarlarda veri üretmektedir. Filo yöneticisi, Charge & Connect’i kullanarak bu şarj verilerini, önemli optimizasyonların günlük operasyonlara girişini temel alacak değerli bilgilere dönüştürebilmektedir. Filo yöneticisi, kaç tane ve hangi pillerin bağlı olduğunu ve mevcut şarj durumlarını görebilmektedir.

Pil havuzu yönetimi de dijitalleştirilebilir, bu da mevcut pillerin daha verimli kullanılmasına ve yönetilmesine olanak tanır. Fronius’un “Cool Battery Guide (CGB)” bilgi yönetim sistemi Charge & Connect üzerinden kolayca etkinleştirilir ve hangi pillerin en uzun süre tam olarak şarj edildiğini gösterir. Avantajlar açıktır: Forklift sürücüsü, akü şarj cihazı üzerindeki mavi LED şerit tarafından önceden soğutulmuş ve kullanıma hazır aküye sezgisel olarak yönlendirilir.

Wagner, “Pil havuzunun eşit kullanımı ve daha uzun pil ömrü, yeni pillerin satın alma maliyetlerini %15’e kadar azaltıyor,” diye ekliyor.

Dijitalleştirilmiş Pil Şarjı Rekabet Avantajı Sağlıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın