İzmir Mermer Fuarı’ndan İstanbul WIN’e Doğru

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba, kıymetli okurlar!
Geçen Nisan, yani 113. sayımızı fuarla bitirmiştik, yeni sayımıza da fuarla başlayalım.
Ekibimiz ile birlikte İzmir Marble İzfaş Mermer Fuarı’ndaydık. Gerek mermer firmalarından gerek iş makinaları ve istif sektöründen katılım geçen yıla göre çok daha iyiydi. Bu yıl toplam 954 firmanın bilfiil katıldığı fuarda bilhassa ilk iki gün yoğun yağmur ve rüzgar stant görevlilerine zor anlar yaşattı.
A, B, C ve D salonlarında yer alan firmalar hava şartlarından nispi anlamda olumsuz etkilense dahi AA, AB ve mermer blok stantlarının olduğu açık alanlarda yer alan firmalar yağmurun ve rüzgarın etkisinden kurtulamadılar.
Birçok stant görevlisinden fuar tarihinin biraz daha yaza doğru bir tarihe alınması önerilerini dile getirdiler, biz de burada fuar yetkililerine duyurmuş olalım.
İzmir Mermer Fuarı, ülkemizin en derli toplu, oturmuş fuarlarının başında geliyor. 954 firmayı; hostesi, stant ve satış görevlisi olarak 5 kişi temsil etse, bir 5 kişi de yönetimden ziyaret etse bunun yanında 10’ar kişi de ziyaretçi çekmiş olsa 20.000 kişi civarında bir rakama ulaşır ki sektörel bir fuar için çok ciddi bir rakam.
3 Mayıs’ta basın kuruluşları olarak WIN Eurasia Fuarı’nın İstanbul Mariott otelde gerçekleşen “Endüstri Gelecekle Buluşuyor” temalı basın toplantısına katıldım.
“WIN Eurasia Ön Gösterim” kapsamında Mitsubishi Elektrik Türkiye, Leuze Türkiye, Festo Türkiye, HTC Türkiye basın toplantısı fuaye alanında ürün ve çözümleri ile yer alırken, “Mitsubishi Elektrik Türkiye; Üretim Yapay Zeka (Midjourney) ve Robot Entegrasyonu”Festo Türkiye HTC Türkiye iş birliğiyle Metaverse konulu demo gösterimleri gerçekleştirildi.
Toplantıda WIN tarafından hazırlanan bir sunumdan sonra WIN Eurasia Genel Müdürü Annika KLAR ve WIN Eurasia Genel Müdürü Yardımcısı Belkıs ERTAÇGİL birer konuşma yaptılar.
Bu konuşmaların ardından panele geçildi. Panelde ise Makfed Başkanı Zühtü BAKIR, Enosad Başkanı Hasan Basri KAYAKIRAN, Roboder Başkanı Murat YARIŞ, Akder Akışkan Gücü Derneği Başkanı Mark Mainasyan, ETMD Başkanı Cemil TOPRAK, Tüyider Genel Sekreteri Ali SELEN tüm sektörlerin evrimleşmesinde kritik rol üstlenen, dijitalizasyon ve robotizasyonun geleceği olan Endüstri 5.0, yapay zeka, Metaverse başta olmak üzere trendleri ve Türkiye imalatının gelecek perspektifi ile yarının endüstrisi konuşuldu.
Şu an Mayıs programı bir hayli yoğunlaşmış bulunuyor. Sektörümüz adına Mayıs ayı koşuşturma ile geçeceğe benziyor.
4, 5, 6 Mayıs’ta Samsun Tüyap’ta İnşaat ve Yapı Fuarı var. Sektörümüzden başta Karadeniz’in son zamanlarda adından sık sık söz ettiren Maya Forklift ve Mavi Akü olmak üzere birçok firma bu fuarda boy gösteriyor.
5 Mayıs’ta Tuzla Orhanlı Emirtimes Otel’de LGMG Platformları Türkiye’nin tanıtım günlerinin ikincisi gerçekleştirildi. Geçen yıl yoğun bir katılımla sonuçlanan etkinlik için bu sene daha da fazla bir katılımla sektör adına birçok sektör temsilcisinin bir araya geldiği birlikte yemek yiyerek, sohbet etme imkanı olan bir organizasyon olduğu gözlendi.
9 Mayıs’ta yine sektörümüzün duayen firmalarından ATM Makina’nın bu yıl sekizincisi düzenlenen Energy Lift Forklitleri ve İstif Makinaları’nın tanıtım günleri bizleri bekliyor.
11 Mayıs’ta ise Eskişehir’deyiz. Tan Grup İş ve İstif Makineleri Ertan KARATAŞ’ın davetlisi olarak Perşembe günü Odunpazarı’nda birçok sektör temsilcisi ile bir araya geleceğiz.
Haziran’da ise WIN Eurasia Fuarı’ndayız. Sadi GÜLER ağabeyle birlikte WIN Fuar eki hazırlığı içerindeyiz.
Fuar ekinde yer almak için lütfen geç kalmayınız. Yeni ve güzel projelerde buluşmak temennisiyle…

İzmir Mermer Fuarı’ndan İstanbul WIN’e Doğru

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın