Platformder’i Tanıyalım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa adı PLATFORMDER olan Personel Yükseltici Platform İşletmeci, İmalatçı ve Distribütörleri Derneği; temelleri 2012 yılında atılan ve 28.10.2016 tarihinde sektörün önde gelen 10 büyük firması tarafından kurulmuş bir ihtisas derneğidir.

Platformder, Personel Yükseltici Platform sektöründe faaliyet gösteren işletmeci, imalatçı, distribütör, tedarikçi ve tüm hizmet sağlayıcıları tek çatı altında toplayan bir yapıya sahiptir. Uluslararası sıralamada ilk yüz firma içerisinde yer alan kiralama firmalarından, yerli ve yabancı hemen hemen bütün markaları bir araya getirme başarısı gösteren Platformder, mevcut üyeleriyle sektörde %80’lik bir temsil gücüne sahiptir.

MİSYONU

Dünya ile bütünleşmiş güçlü bir sektörel sivil toplum oluşturarak, içinde bulunduğu sektöre rehberlik ederek ortak akla ulaşmak, değişen ve gelişen koşullara uyum sağlayarak, sürekli öğrenen ve paylaşan bir dernek haline gelmektir.

VİZYONU

Sektörel örgütlenmeyi destekleyerek güç birliği oluşturulmasına, sektörün hizmet kalitesinin yükseltilmesine, katkıda bulunmaktır.

PLATFORMDER FAALİYETLERİ

Platformder kuruluşundan itibaren, temsil ettiği sektörün problemlerini çözmek adına birçok faaliyet yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir. Yürütmekte olduğu faaliyetler; Dernek Çalışmaları, Fuar ve Organizasyonlar, Lobi Faaliyetleri, Eğitim Faaliyetleri, Projeler, Basın ve Pr Çalışmaları, Mevzuat ve Regülasyon ana başlıklarında toplanmaktadır.
Yapılan çalışmalardan en önemlileri ise; TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde Kiralama Komitesinin kurulması, Personel Yükseltici Platform ürün grubunu temsil eden tek GTIP – Gümrük Tarife İstatistik Pozisyon numarasını değiştirerek, EN 280 Standardında tanımlanan ürün gruplarına göre yeniden belirlenmesini sağlamıştır.

Ayrıca, tüm dünyada Vertical Days ismi ile yapılan Platform Günleri Etkinliğini, ülkemizde de sektöre kazandırmıştır. 2018 yılından beri de sektörün sesi olan Platformdergi’yi çıkarmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında birçok kurum ve kuruluş ile de iş birliği içerisindedir.
Platformder ayrıca, her yıl kiralama sektörüne yönelik PT20 listesi hazırlayarak, ülkemizdeki personel yükseltici platform pazarının gelişimine yönelik istatistik oluşturmaktadır.

PLATFORMDER YÖNETİM KURULU
1. Saruhan GÜNAYDIN, Yönetim Kurulu Başkanı
2. Fatih AYDIN, Yönetim Kurulu Başkan Vekili
3. Kenan AYDIN, Genel Sekreter
4. Kerem BAYRAK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
5. Gökhan GÜLTEKİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
6. Necip AYHAN, Yönetim Kurulu Üyesi
7. Eren YILDIZTEKİN, Yönetim Kurulu Üyesi
8. Abdullah TUNCER, Genel Sekreter Yardımcısı

 

Platformder’i Tanıyalım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın