Tezmaksan Yatırımlarıyla Anadolu ile Avrupa’yı Birbirine Bağlayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen yıl iç piyasada %45, ihracatta %100 büyüme gerçekleştiren Tezmaksan, robotlu otomasyon sistemi CubeBOX ile ihracatta 36 ülkeye ulaşmayı başardı. 2024 yılında Hollanda’da yeni bir ofis açmayı planlayan Tezmaksan, yılsonunda dolar bazlı %2,5, iç piyasada %25, ihracatta ise %100 büyüme hedefliyor.

Türkiye talaşlı imalat sanayine 40 yılı aşkın süredir sunduğu hizmetlerle öncülük eden Tezmaksan; Sivas fabrika yatırımı, Parkurda Pazaryeri ve ihracattaki ivmeyle iç piyasada %45 büyüme ile kapattığı 2023 yılının ardından 2024 hedeflerine odaklandı. Sanayinin Türkiye ekonomisine dair önemine değinen Tezmaksan A.Ş. Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Pandemiden bu yana üç yılda dünya ekonomisi %7 büyürken ekonomimiz %20 büyüme kaydetti. Yıllık 254 milyar dolara erişen ihracatın 240 milyar doları ise sanayi ürünlerinden oluşuyor. İmalat sanayimiz, kalkınmamızın lokomotifi olmayı sürdürüyor. Son beş yılda imalat sanayinde yüksek teknoloji üretimi ise %58 büyüdü. 2024 yılında da bu büyüme trendinin devam edeceğini ve ekonomimizin yıl sonunda %3,1 büyüyeceğini öngörüyoruz” dedi.

CubeBOX ihracatı 36 ülkeye ulaştı

2023 yılının yurt içindeki canlılık ve Avrupa’dan Türkiye’ye kayan üretimin etkisiyle Tezmaksan açısından olumlu geçtiğini belirten Aydoğdu, şu verileri paylaştı: “İç piyasada lider olmanın sorumluluğuyla her zaman daha iyisine ulaşmak çabalıyoruz. Bunun sonuçlarına da 2023 yılında %45 iç piyasa büyümesi ve %100 ihracat artışıyla ulaştık. Müşterilerimizin her türlü talebine cevap verebilecek nitelikte olan robotlu otomasyon sistemimiz CubeBOX’ın ihracatını gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 2023 yılında ihracatta toplam 36 ülkeye ulaştık ve yıl içinde 5 farklı ürünün toplam 7 çeşidini piyasaya sürdük. Böylelikle toplam ürün yelpazemiz ve çeşitliliğimiz, CubeBOX sistemimizin esnekliğinin de bir göstergesi olarak 35 farklı ürün konfigürasyonuna ulaştı. 2024 yılına baktığımızda özellikle ilk yarının yüksek faiz oranları, parasal sıkılaştırma ve seçimlerin etkisiyle yavaş bir seyir izleyeceğini öngörüyoruz. Haziran ayı sonrasında ise toparlanarak yılın son çeyreğinde güçlü bir piyasa olacaktır.” █

Tezmaksan Yatırımlarıyla Anadolu ile Avrupa’yı Birbirine Bağlayacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın