Platform Günlerinde Buluşuyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yine aylardan Kasım. Yeni bir merhaba…
Kasım ayı malumunuz yılın en yoğun aylarından biridir. Çiftçiler Ekim ayında başladıkları hububat ekimlerini gerçekleştirir.

Pastırma sıcaklarını bitirecek soğuk hava dalgalarının ufak ufak yokladığı günlerde, yoğun bir kış hazırlıkları da başlıyor demektir.

Ekim’in son, Kasım’ın ilk günlerinde biz de Sadi Güler Ağabey ile birlikte bir dizi görüşme gerçekleştirdik. Ziyaret ettiğimiz sektör temsilcilerinden biri de sektörün en önemli firmalarından Boskar’dı. Boskar’ı 42 yıl önce sektöre kazandıran Sezai Hivel Beyefendi ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

Yine Boskar’da benim için duygusal bir an vardı ki o da dergimizin ilk sayısını elime alıp sayfa sayfa çevirip okuyabilmemdi. Sağ olsun Boskar’ın müdürü Murat Kurtoğlu Bey 24 yıldır dergimizin ilk sayısını gözü gibi saklamış.

Daha sonra Sanica & Pegasolift firmasından Uğur Fatinoğlu Bey ile randevumuz vardı. Toplantımız Fatinoğlu Holding binasında olacaktı. Biz araçla içeri girerken, Fatinoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nesimi Fatinoğlu aracına binmiş çıkış yapıyordu ve tam çıkış yaparken bizi gördü. Aracı durdurdu, kendisi araçtan inerek önce Sadi Ağabeye sonra bana “Hoşgeldiniz, geleceğinizi bilmiyordum. Haydi buyurun, çıkalım.” derken şaşkınlıkla bakan arkadaşlarına “Toplantı iptal” dedi.

Uğur Bey’in toplantısı bitene kadar bizi odasında ağırladı. 30 yıldır sektörel yayıncılık ve reklamcılık yapıyorum. Böyle alicenap bir davranış görmedim. Sektörde böyle büyüklerimiz olduğu sürece gelişme ve büyüme kaçınılmaz olacaktır.

Sonra Tab Baykal Akü Grubu’nun kurucusu Atilla Baykal ve şirketin Genel Müdürü Dr. Levent Baykal Beyefendiler ile ayrı ayrı verimli toplantılar gerçekleştirdik. Sadi Güler ve Atilla Baykal’ın sohbeti doğrusu görülmeye değerdi.

2022 yılının son günleri yaklaşmakta iken istif, kaldırma taşıma ve forklift sektörü belki de yılın en hareketli günlerini yaşıyor. Amazon’un Tuzla’ya yatırımı ile birlikte bölgede bir dalgalanma olmuştu. Ekim ayında Acarlar ve LGMG platformlarının toplantıları ve sunumları yine Orhanlı’da gerçekleşti.

Bölgede yeni yatırımlara hazırlanan, şube açan firmalara her geçen gün yenileri ekleniyor. İş’te Lastik, Avrupa Forklift, FKK Güney Oto, Solidlay, Ceoparts, Litef, Nonyus, TRG Charge, Renovaq gibi firmalar yatırımlarını genişletirken merkezi Esenyurt’ta bulunan Nubes de Orhanlı’ya şube açtı ve lastik sektöründe edindiği tecrübeye Yiğit Akü ve Solidlay bayiliğini de ekleyerek geniş bir katılımla açılışını yaptı. Hayırlı olsun diyoruz.

Sektörümüzün büyümesi ve gelişmesi adına yapılan her organizasyon bizi heycanlandırıyor. Böyle bir organizasyon Platformder önderliğinde Tuzla Autodrom’da 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleşiyor. Platform işiyle uğraşan firmalar çoğunlukta olsada akü, forklift ve iş makinaları firmalarından da yoğun bir katılım bekleniyor. Bizler de Rev Medya Yayın Grubu, Mobius Reklam Ajansı ve İstif Material Handling Dergisi olarak misafirlerimizi standımızda bekliyor olacağız.

Sektörümüzü büyüten, geliştiren, üreten firmaları buluşturan nice yeni ve güzel projelerde buluşmak üzere…

Platform Günlerinde Buluşuyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın