Yeni Denge’ den Yeni Projeler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sektörü domine eden en önemli markalardan biri de Still. Türkiye Distribütörlüğünü Arser’in yaptığı firma, bu gün 100 yıllık geçmişiyle Akülü Transpaletler, Forklift ve VNA Truks kategorilerinde depo yönetim ekipmanlarında dev üreticilerden biri konumunda. Still‘ in Ankara bayi ise sektöre yıllarını vermiş bir duayen olan Bülent Kuvanlık‘ ın iştiraki olan Yeni Denge İstif Makinaları. Bülent Kuvanlık bey ile Yeni Denge‘yi, Still’i ve sektörü konuştuk.

Ersin Karaca: Okurlarımız için kendinizi tanıtır mısınız?

Bülent Kuvanlık: Forklift sektöründe bu yıl 26’ncı senem. Makine Mühendisliği ve İşletme bölümlerinden mezun olduktan sonra kamu sektöründe de bir süre çalıştım, daha sonra özel sektörde, büyük kısmı forkliftçi olarak her kademede 20 yıla yakın süre çalıştım. 2016 yılında kendi işimi kurma isteğimi gerçekleştirerek Still-Arser bayisi Yeni Denge İstifileme firmasını satın aldım. Profesyonel hayatımda Temsa, Sanko, Enka ve Still-Arser firmalarında sektörde çok şey öğrendim. Bu öğrendiklerim sayesinde kendi işime acemilik yaşamadan oldukça ileri bir seviyede başladım.

Ersin Karaca: Yeni Denge‘yi anlatır mısınız?

Bülent Kuvanlık: Yeni Denge İstifleme 2012 yılında Ankara’da sektörden bir arkadaşımız tarafından kuruldu, 2016 yılında şirketi devraldım. Teslim aldığım firmayı 6 yıl içinde ekibimle birlikte Ankara forklift piyasasının önde gelen firmalarından biri haline getirdik. Teknik servis kalitemizi artırmak, satış teşkilatımızı nitelikli olarak geliştirmek hedefimiz oldu ve olmaya devam ediyor. Revizyon merkezimizde revizyondan geçen forklift ve depo makinelerini Türkiye’nin dört bir tarafından müşterilerimize garantili olarak sunmaktan gurur duyuyoruz.

Ersin Karaca: Yeni Denge’de bayiliğini yaptığınız başka markalar var mı?

Bülent Kuvanlık: Yeni Denge’de ana işimiz Still-Arser bayiliğidir. Bunun dışında Uzakdoğu menşeli dizel forkliftler, makaslı platformlar, temizlik makineleri, forklift ataşmanları, traksiyoner ve Lityum-ion aküler, redresörler, raf sistemleri, lastik vb. gibi bayiliklerimiz ve ortak çalışmalarımız bulunmaktadır. Müşterilerimize iç lojistik hizmetlerinde ücretsiz danışmanlık da görevimizdir ve bu konuda da kendimizi geliştiriyoruz. Segmentlerindeki en kaliteli ürünlerle ile çalışıyoruz. Verdiğimiz yüksek kaliteli satış sonrası hizmetlerin de etkisiyle fiyatı arka planda bırakan bir müşteri grubunun artması için çaba harcıyoruz. Ürün ve hizmet kalitesini birbirini tamamlayıcı olması bu çabayı daha anlamlı hale getiriyor.

Ersin Karaca: Hangi ürünleri satıyorsunuz? Bize özelliklerinden bahseder misiniz?

Bülent Kuvanlık: Bu arada, platformlar ve temizlik makineleri konusunda ortak çalışmalar yanında bayilikler ile ilgili görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. Amacımız kaliteli ve arkasında rahatlıkla durabileceğimiz markaları kendi markamıza katabilmek. Bunlara ilaveten kendi markamız ve firma adımızla
ilgili çalışmalarımızı da bu sene içinde bitirmek istiyoruz. Umarım yılın ilk yarısında yeni markamızla pazarda yer alacağız. Bu marka ikinci el revizyonlu araçlar ve Uzakdoğu kökenli dizel forklift gibi ürünlerde ve gelecekte yedek parçada bizim markamız olacak.

Ersin Karaca: Satışta sizler için ürün özellikleri ne derece önem taşıyor? Hizmetiniz mi ön planda, satışını yaptığınız ürün özellikleri mi satışa etki ediyor?

Bülent Kuvanlık: Altı yıllık çalışmamızda firmamızın gelişimi için amacımız ekonomik yeterlilik ve kalite gibi konularda gelişme göstermekti. Bundan sonraki hedefimiz ise kaliteyi ve finans gücünü daha artırarak markalaşma konusunda daha fazla gayret göstermek, Türkiye genelinde ikinci el ve kiralama işinde
büyüyebilmek. Akü dünyasındaki gelişime de ayak uydurarak bu alanda da gelişim ve yatırım planımız olabilir. Forklift elektroniği konusunda da yeterli kadromuz ve cihazlarımızla söz sahibi olmak istiyoruz.

Ersin Karaca: Şu an bulunduğunuz lokasyonu tercih sebebiniz neydi? Bu konuda farklı bir planınız var mı?

Bülent Kuvanlık: Firmamız Ankara’nın Ostim bölgesinde mukimdir. Bu bölge Ankara’nın ve Türkiye’nin de iş makinesi yedek parça ve ekipmanları konusunda uzmandır. Bu sebeple tedarikçilerimize yakın olması bu bölgenin bizim işimiz için stratejik hale getirmiştir. Kiralama işlerimizin büyümesi ile iki üç senelik periyotta müşterimize yakın olan sanayi bölgelerinden birinde daha büyük kapalı alana sahip kiralık ve ikinci el araç depolama, revizyon ve ilerde sektörle ilgili imalat çalışmaları için yeni bir tesis için arayış içindeyiz.

Ersin Karaca: Var olan piyasa koşullarında sunmuş olduğunuz hizmeti akamete uğratan konu var mı?

Bülent Kuvanlık: Son iki yıldır dünyadaki Covid-19 dolayısı ile oluşan, iki aydır da savaş, petrol ve emtia fiyatları artışları gibi ekonomik piyasa değişimlerinden kaynaklanan olumsuzlukları
doğru finansal yönetim, konjonktürel stok yönetimi, yakın temaslı müşteri yönetimi ile aşmaya çalışıyoruz.
Ürünlerimizin çoğunlukla ithal ve döviz bazlı olması hareket alanımızı kısıtlasa da olumsuzlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Ersin Karaca: Müşterilerinize nasıl ulaşıyorsunuz. Yeni müşter iler sizi nasıl buluyor?

Bülent Kuvanlık: Müşteri ile olan ilişkilerimiz hizmet ve sadakat odaklıdır. Müşteri bizim için sadece para kazandığımız kişiler değildir, bizim varlık nedenimizdir. Müşteri memnuniyeti için gerektiği durumlarda zarar ederiz. Garantili ikinci el makine satmamız ve makinelerin arkasında durmamız her forklift firmasının cesaret gösteremediği işlerdir.

Ersin Karaca: Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Bülent Kuvanlık: Müşteri grubumuz yirmi altı yıldır sektörde olmam nedeniyle yoğun olarak eski kontaklarımdır. Buna ilaveten son zamanlarda satış ekibimizin yoğun ziyaretleri ile günbegün artmaktadır. Yeni Denge İstifleme olarak umuyorum en kısa zamanda yeni markamız ve daha da iyi hizmet kalitemizle sektörde yerimizi perçinleyeceğiz.

Yeni Denge’ den Yeni Projeler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın